Novinky v sortimentu Seco Tools

Seco Tools CZ, s.r.o.
— vydáno 7. ledna 2019

Společnost Seco Tools představila 13 nových plnoprofilových závitovacích břitových destiček pro vnitřní závity UNJ a MJ. Nyní je tedy k dispozici kompletní řada profilů UNJ a MJ pro vnější i vnitřní závitování.

Břitové destičky s profilem UNJ jsou určeny pro výrobu vnějších či vnitřních palcových závitů, zatímco provedení MJ slouží k obrábění závitů metrické řady. Nové břitové destičky mají mimořádně těsné tolerance tvarů profilu, aby bylo možné s jejich pomocí dosáhnout ještě vyšší přesnosti závitů v nerezové oceli a žáruvzdorných niklových a titanových slitinách. Kromě těsných tolerancí profilu mají tyto břitové destičky i delší životnost.Tyto vlastnosti se budou dále implementovat i do ostatních řad břitových destiček Seco pro závitování.
Nové břitové destičky je nejvýhodnější používat s držáky Seco pro technologii směrovaného vysokotlakého chlazení Jetstream Tooling®, aby nedocházelo ke vzniku nebezpečných smotků třísek, které mohou zastavit výrobu. Tyto držáky přivádějí vysokotlaký proud chladiva s velkou rychlostí přímo do optimálního místa blízko řezné hrany, což umožňuje odvod a směrování třísek z řezné zóny v požadovaném směru.
Technologie Jetstream Tooling® dokáže účinně rozdělovat i houževnaté třísky vznikající při obrábění dílů z titanu a podobných materiálů, čímž se zvyšuje životnost nástroje. Při závitování v oceli a nerezových ocelích umožňuje lepší kontrola utváření třísky použití o 30 až 60 % vyšší řezné rychlosti bez snížení kvality povrchu závitu.

Další informace o obrábění závitových profilů UNJ a MJ vám poskytne místní zástupce společnosti Seco.

Další článek: Mazak nabízí uživatelům novou aplikaci