Nový CBN materiál BX815 pro dokončování žáruvzdorných superslitin

Tungaloy Czech s.r.o.
— vydáno 1. května 2020

Japonská společnost Tungaloy jako celosvětový výrobce nástrojů pro kovoobrábění se vyjímá mezi ostatními výrobci vlastním vývojem a výrobou CBN materiálů pro obrábění kalených a těžkoobrobitelných materiálů. Tím se řadí mezi 4 výrobce na světě, kteří přímo vyrábí takové nástroje.

Inzerce

Široký sortiment a neustálý vývoj těchto CBN materiálů je velkou výhodou společnosti Tungaloy na konkurenčním poli. Poslední novinkou v oblasti CBN byl vývoj materiálu BX815 pro dokončovací obrábění žáruvzdorných superslitin.

Mimořádných vlastností dosahuje BX815 díky spojení jemnozrných částic CBN a pojiva na bázi hliníku, jenž zajišťuje novému materiálu vysokou tepelnou stabilitu. Toto unikátní složení umožňuje aplikaci vysokých řezných rychlostí při obrábění superslitin na bázi niklu. Díky tomu lze například při obrábění Inconelu 718 zajistit vyšší efektivitu obrábění oproti běžným řezným materiálům. Rovnoměrné rozložení CBN částic a pojiva zaručuje vysoce kvalitní povrch a možnost použití vysokých řezných parametrů.

Výrobci kritických komponentů pro letecký průmysl čelí přísným požadavkům na integritu a kvalitu dokončeného povrchu ve spojitosti s procesní stabilitou. Nový materiál BX815 byl vyvinut se dvěma modifikacemi řezné hrany, jež jsou optimalizovány s ohledem na maximální integritu obrobeného povrchu. Geometrie LS se vyznačuje mírným zkosením a honováním řezné hrany, jenž se dá výhodně použít právě při obrábění žáruvzdorných superslitin. Zatímco geometrie E má lehce honovanou řeznou hranou tak, aby při obrábění vznikaly pouze malé řezné síly. Řezné hrany destiček s CBN materiálem BX815 lze dále namíru přizpůsobovat aplikacím zákazníka tak, aby bylo zaručeno jejich optimální nasazení s ohledem na procesní stabilitu a účinnost při obrábění za vysokých teplot a vysokých řezných parametrů.

Další článek: Rockwell Automation nabízí účast na fóru o digitální transformaci v půmyslu