Novým ředitelem Vítkovice Heavy Machinery je Bednarz

Redakce Redakce
— vydáno 9. února 2017

Generálním ředitelem společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM) ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) ostravského podnikatele Jana Světlíka se dnes stal Martin Bednarz. ČTK to oznámila mluvčí skupiny Eva Kijonková. Bednarz přišel z automobilky Tatra Trucks, kde ve stejné funkci skončil na konci ledna.

"Zkušený manažer povede nově ustavovaný tým, který podle plánu nahrazuje někdejší vedení VHM," uvedla Kijonková. Úkolem nového ředitele a jeho týmu bude podle ní rychlejší prosazování nezbytných změn, které vedení Vítkovic od podzimu dělá jako součást celkové restrukturalizace strojírenské skupiny. 

Skupina VMG čítá více než 20 firem, které mají dohromady okolo 5500 zaměstnanců. Několik společností ze skupiny se loni dostalo do problémů a tři z nich – Vítkovice Power Engineering, Vítkovice Gearworks a Vítkovice Envi – poslal soud do úpadku. 

"Jsem rád, že Martin Bednarz, kterého profesně dlouho znám, přijal moji nabídku, aby se stal jednou z klíčových osobností nového managementu vítkovické skupiny," uvedl generální ředitel a předseda představenstva společnosti Vítkovice, a. s., Libor Witassek. 

Vítkovice na podzim obměnily vedení několika firem. Například ředitelem společnosti Vítkovice Power Engineering se stal Simeon Hýbl a ředitelem Vítkovic Envi Vladimír Sitta. "Významnou obměnou prošla rovněž skupina odborných ředitelů ve většině dceřiných společností strojírenské části Vítkovic," uvedla Kijonková. 

Bednarz je absolventem Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. Působil v manažerských pozicích v řadě významných strojírenských firem, mimo jiné v evropské skupině GCE, v České zbrojovce v Uherském Brodě nebo ve společnosti Škoda Vagonka v Ostravě. Poslední dva roky řídil kopřivnickou automobilku Tatra. Ve Vítkovicích už Bednarz kdysi pracoval, ještě před jejich privatizací v roce 2001 jako specialista Těžkého strojírenství, které je nyní součástí právě společnosti VHM.

Další článek: Jablotron investoval přes 60 milionů do vývoje větrací jednotky