O osudu letošního MSV v Brně bude rozhodnuto do konce týdne

Redakce Redakce
— vydáno 22. června 2020

26. června je datum, které rozhodne o pracovní náplni tisíců lidí v následujících měsících – Veletrhy Brno k tomuto dni oznámí, zda se bude konat Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně.

Ačkoliv ode dneška – 22. června – bylo v České republice povoleno pořádat veletrhy, je jejich konání spojeno s významnými omezujícími opatřeními. Veletrhu se může v jednu chvíli účastnit maximálně 5 tisíc lidí, ovšem ti musejí být rozděleni do sektorů s vlastním kompletním zázemím při počtu do tisíce lidí na jeden sektor.

Veletrhy Brno ve svém současném vyjádření uvádějí, že o konání MSV 2020 v Brně rozhodnou společně s vystavovateli: „Rozhodnutí vezme v úvahu i podmínky, za jakých bude možno veletrhy pořádat. Čekáme na jasná pravidla a podmínky konání veletržních akcí ze strany Ministerstva zdravotnictví. Prozatímně oznámená pravidla dávají šanci konání menších kongresů a veletrhů, ale není jasná jejich implementace u větších B2B veletrhů.“

Z aktuálně plánovaných akcí jsou proveditelné kontraktační veletrhy STYL a KABO, kongresová akce URBIS SMART CITY FAIR nebo hostující menší akce do jednoho tisíce osob. O konání Mezinárodního strojírenského veletrhu bude rozhodnuto po vyhodnocení všech faktorů do konce týdne.

Další článek: 2,3 miliony metrů kabelů pro obří solární elektrárnu v Africe