Jsme největší strojírenský web
Oslavte s námi víc než 142 tisíc návštěv a 752 tisíc zobrazených stránek za měsíc leden! Máme pro vás dárek...

Plně digitální výrobní závod uvádí do praxe Continental v Brandýse nad Labem

Firemní aktuality vydáno dne 25. května 2021

O digitalizaci všech procesů usiluje v Brandýse nad Labem firma Continental Automotive Czech Republic, která je dodavatelem elektroniky do automotive průmyslu.

Dlouhodobým cílem je digitalizovat všechny procesy – ve výrobě, ve skladu i v administrativě, a to nejen interně, ale i ve vztahu k dodavatelům a zákazníkům. V plánu je všechny systémy maximálně zjednodušit, zautomatizovat a standardizovat. Konsolidovat zdroje dat tak, aby určitá informace byla vždy jen na jednom místě, odkud si ji budou automaticky přebírat všechny systémy.

„Do budoucna bychom takto propojili naše systémy i se systémy zákazníků, dodavatelů a jejich subdodavatelů, což by mělo vést k usnadnění plánování výroby a dodávek napříč celým řetězcem. Výsledným efektem bude udržitelný dodavatelský řetězec, jehož plynulost mimo jiné povede ke snížení emisí CO2,“ říká ředitel závodu Tomáš Vondrák.

Tématu digitalizace v rámci dodavatelského řetězce se bude věnovat i nadcházející Supplier Day (26. 5.). Akce je zaměřená na výměnu informací a sdílení best practice s cílem zefektivnit procesy nejen na straně dodavatelů, ale i výrobních oddělení Continentalu.

Řada projektů „digital factory“ se v brandýském závodě už osvědčila ve výrobě a ve skladu. Zde jsou příklady dalších, které firma nedávno zavedla nebo je připravuje:

Systém plánování výrobního personálu. Kombinuje data o objednávkách, výrobní data z linky, data o zaměstnancích (včetně nemocnosti a směnového modelu) a controllingová data. Na základě toho predikuje počet zaměstnanců potřebných ve výrobě.

Monitoring doby použití síta pro nanášení pájecí pasty na SMT linkách. Síta se pastou postupně zanášejí, čímž se zhoršuje kvalita a mohou vznikat vadné výrobky. Systém hlídá, jak dlouho se dané síto používá (max. 12 hodin), a pak linku automaticky zastaví, zároveň nedovolí síto znovu použít, dokud neprojde mycí linkou.

Systém hlídající zaškolení operátorů na linkách. Když na lince začne pracovat někdo, kdo na ni není zaškolen, linka se automaticky zastaví a systém posílá SMS zprávu mistrovi a výrobnímu manažerovi.

Aplikace na plánování směn. Continental Brandýs zde spolupracuje s autory aplikace Směny.cz a upravuje ji pro účely firmy o dvou a půl tisíci zaměstnancích.

Automatické odesílání elektronického podpisu pro zákonná školení BOZP a PO. Dříve museli zaměstnanci po absolvování e-learningového školení vytisknout certifikát, podepsat a naskenovaný odeslat. Nyní jim automaticky přijde dokument na elektronické schválení.


Výsledkem digitalizace by mělo být snížení administrativy, časová úspora při zpracování dat, zefektivnění procesů, zlepšení kvality výrobků, zjednodušení řízení výroby celého závodu a do budoucna i celého výrobního řetězce. Což by mělo mimo jiné přinést i značné finanční úspory.

Continental Automotive Czech Republic v Brandýse nad Labem vyrábí autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací, telematiku, eCall systémy a také řídící jednotky palivových systémů. Mezi zákazníky firmy patří největší světové automobilky, s jejími výrobky se můžete setkat ve vozech po celém světě.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.