Pořádání MSV v Brně již technicky nic nebrání – pořádání veletrhů bylo povoleno

Ing. Jan Homola
— vydáno 16. června 2020

Takřka pět minut po dvanácté s ohledem na včerejší prodlouženou uzávěrku přihlášek na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, přichází vládní rozhodnutí povolit pořádání veletrhů počínaje od pondělí 22. června.

Inzerce

Jak pro ČTK uvedl předseda Společenství organizátorů výstavních akcí ČR Tomáš Kotrč, veletržní akce se mohou konat od příštího pondělí v počtu do 5000 lidí v jeden okamžik. Rozhodnutí vyplývá z jednání s epidemiologickou skupinou působící na Ministerstvu zdravotnictví.

Očekávat lze také další uvolňování opatření, jež budou s pořádáním veletrhů spojena – zejména pak zvyšování počtu možných účastníků a zvláště v případě B2B akcí, jako je právě tradiční MSV v Brně, jehož pořadatelé dosud vyvíjejí maximální úsilí s cílem letošní veletrh úspěšně zrealizovat navzdory všem překážkám. Ta největší – zákaz pořádání veletrhů – konečně padla.

Ačkoliv některé společnosti pro letošek zcela zrušily původně plánované marketingové aktivity (často z nařízení zahraničních centrál), je zde stále nemalé množství firem, které se veletrhu zúčastnit chtějí. Realizace MSV v Brně 2020 nyní tedy závisí především na rozhodnutí samotných vystavovatelů, jak ostatně zmiňují Veletrhy Brno také ve svém aktuálním vyjádření na veletržním webu.

Další článek: Brněnští vědci vyvinuli „nosič družic“, raketa VEGA tak vynese 53 satelitů