Rychlý přehled

 • Dassault Systèmes má po 29 letech nového generálního ředitele

  Francouzský výrobce průmyslového softwaru CATIA, 3DEXPERIENCE, SolidWorks a mnoha dalších aplikací používaných napříč obory, má od 1. ledna 2024 nového CEO. Stal se jím Pascal Daloz, který v Dassault Systèmes pracuje od roku 2001 a vystřídal zde řadu manažerských pozic včetně úloh v nejvyšším vedení. Jeho předchůdce Bernard Charlès v pozici CEO působil dlouhých 29 let, čímž se celosvětově řadí mezi manažerské rekordmany. Sám do Dassault Systèmes nastoupil již v roce 1983 jako vývojář konstrukčního softwaru a po svém povýšení na generálního ředitele z firmy vybudoval jednoho z největších softwarových hráčů na světě. Tržní kapitalizace Dassault Systèmes na pařížské burze dosahuje cca 62,5 miliardy eur, roční obrat společnosti činí cca 4,5 miliardy eur.

  Bernard Charlès a Pascal Daloz (vpravo). Foto: Dassault Systèmes

  Bernard Charlès ve firmě zůstává, od letošního ledna zastává pozici výkonného předsedy představenstva. K veřejnému předání pomyslného žezla dojde v polovině února na konferenci 3DEXPERIENCE World v Dallasu, kde zároveň Pascal Daloz představí svoji vizi o dalším směřování společnosti.

 • Ještě se můžete registrovat na seminář Trendy ve strojírenské technice a technologii

  Seminář Trendy ve strojírenské výrobní technice a technologii na ČVUT v Praze pořádá Fakulta strojní, Ústav výrobních strojů a zařízení (RCMT) a Společnost pro obráběcí stroje. Termín akce je středa 31. 1. 2024 od 9.00 hod. Program bude mimo jiné věnovaný reflexi nedávných klíčových veletrhů Automatica, EMO, LaserWorld a Formnext 2023. Účast na workshopu je po přihlášení zdarma. Registrace jsou otevřené do 28. 1. 2024 na tomto odkazu.

 • Umělá inteligence pomáhá robotům při vychystávání produktů

  Roboty vybavené umělou inteligencí nabízejí nové perspektivy pro automatizované sklady, chytré projekty se realizují už nyní. Siemens spolu s firmou Mecalux spolupracoval na aplikaci, kde se robot na základě strojového vidění a AI samostatně rozhoduje, jak správně uchopit zadanou položku – od pevných produktů až po obtížně zpracovatelné sáčky s drobnostmi. V dalším kroku pak na základě algoritmu od firmy Mecalux uloží zboží na přesné místo v boxu tak, aby hospodárně využil prostor v boxu a žádný předmět přitom nebyl poškozen.

  Foto: Siemens
 • Benešovskou slévárnu hliníku koupila skupina Thein Industry

  Skupina Thein Industry, kterou vlastní Tomáš Budník, za firmu Top Alulit zaplatila přibližně půl miliardy korun. Top Alulit je především výrobce autodílů, ale dodává i do oblasti elektrotechniky, hydrauliky či potravinářství. Tomáš Budník si od akvizice slibuje zvýšaní kapacity a kompetencí díky synergii s dalšími svými strojírenskými firmami.

 • Den otevřených dveří na Fakultě strojní ČVUT již 30. ledna

  Pro zájemce o bakalářského programu připravila strojní fakulta ČVUT v Praze přednášku o studiu v úterý 30. 1. od 10:00. Na přednášku navazují komentované prohlídky laboratoří s průvodci. Navštívit bude možné tyto laboratoře: Laboratoř procesní a zpracovatelské techniky, Laboratoř experimentální biotribologie, Laboratoř Ústavu mechaniky tekutin a termodynamiky, Laboratoř pružnosti a pevnosti a možná některé další. Aktuální možnosti sledujte ZDE.

Zobrazit nejnovější