Rychlý přehled

  • Zbrojařská skupina Colt CZ koupila českého výrobce malorážkové munice Sellier & Bellot z Vlašimi

    Podnik s dlouhou historií, sahající až do roku 1825, má zákazníky po celém světě, který dodává sportovní a lovecké střelivo, je také významným dodavatelem vojenského materiálu pro ozbrojené složky. Za převzetí firmy zaplatil Colt CZ stávajícímu majiteli, kterým je společnost CBC Europe, zhruba 350 milionů dolarů a navíc vlastními kmenovými akciemi, díky kterým v Colt CZ získá CBC Europe přibližně 28procentní majetkový podíl.

  • Strojírenské obory na českých školách nemají dostatek pedagogů

    Učitelské listy s odkazem na data ministerstva školství upozorňují na nedostatek aprobovaných kantorů, který postihuje zvlášť výuku matematiky, fyziky, strojírenství a dopravy. Zkušení pedagogové odcházejí do důchodu a na jejich místa se jen obtížně hledá náhrada.

  • Zetor přesouvá většinu výroby z Brna do Indie

    Podle deníku MF Dnes prodal český výrobce traktorů veškeré své haly v brněnské Líšni developerské společnosti CTP. Od roku 2018 se Zetor potýká s nedobrým hospodařením a hromadným propouštěním. Svůj odbyt v posledních letech významně zaměřuje na Indii, v ČR prodává jen jednotky procent svojí produkce traktorů.

Zobrazit nejnovější