Resuscitace veletrhů – pořadatelé věří, že letos už se to podaří

i1676421813 Ing. Tomáš Trojan
— vydáno 28. března 2021

Letošní jaro je až hořce podobné tomu loňskému. Hromadné akce jsou zakázané, my doufáme, že se situace brzy zlepší, ale všechny plány pořád stojí jen na hliněných nohách. Všichni však věří, že počínaje letošním květnem, měly by se tradiční veletrhy konat „jako normálně“.

Inzerce

„Vrátíme se k normálu, jakmile zjistíme, co je normální,“ hlásil palubní počítač ve Stopařově průvodci po galaxii. Období zjišťování, co je normální, začne pravděpodobně od května, kdy by měly proběhnout veletrhy Metalobrabotka a Automatika. Pořadatelé Automatiky jsou hodně napjatí, jaká bude situace, ale fyzické události se nevzdali. Přes léto je šance, že se situace stabilizuje a podzimní veletrhy, včetně mírně posunutého MSV v Brně, jsou naplánované tak, aby nás přivítaly vřele a hromadně jako za starých časů.

HANNOVER MESSE 2021 Digital Edition

12.–16. 4. 2021, Německo  

www.hannovermesse.de

Stejně jako v loňském roce, se i letošní ročník této zásadní evropské události, odehraje jen v prostředí internetu. Původně byla plánována hybridní verze, ale ani ta není vzhledem k současné situaci možná.

METALLOOBRABOTKA 2021

24.–28. 5. 2021, Rusko 

www.metobr-expo.ru 

Pořádání moskevského veletrhu strojů a nástrojů pro kovoobrábění Metallobrabotka nebylo dosud zpochybněno a podle našich informací je tak první velkou akcí svého druhu, která po nucené pauze proběhne. Na svých stránkách avízuje vystavovatele z 33 zemí. 

AUTOMATICA SPRINT 2021

22.–24. 6. 2021, Německo 

https://automatica-munich.com 

Na osobní setkání sází i mnichovský veletrh Automatika Sprint, který si nechává zadní vrátka v souběžné digitální verzi. Organizátoři mají připravené různé scénáře, podle kterých budou schopni velmi operativně přeskupovat základní typizované stánky, aby splnili požadavky na co nejvyšší bezpečnost návštěvníků. 

EMO MILANO 2021

4.–9. 10. 2021, Itálie 

https://emo-milano.com 

Veletrh EMO, zaštítěný evropskou asociací výrobců obráběcích strojů CECIMO, se v Miláně konal naposledy před šesti lety, tedy v roce 2015. Na letošní podzim se zde připravuje veletrh podle plánu, takže tento veletrh bude jeden z mála, který ve své historii nebude mít „díru“ po neuskutečněném ročníku. 

MEZINÁRODNÍ STROJÍRENSKÝ VELETRH v Brně

8.–12. 11. 2021, Česká republika 

www.bvv.cz/msv 

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, klíčová událost pro české strojaře, se měla původně uskutečnit v zářijovém termínu. Jako jistější však organizátoři nakonec vyhodnotili listopad, kdy by měla být situace již natolik stabilizovaná, aby veletrh nalákal velké množství účastníků, a to i zahraničních. 

FORMNEXT 2021

16.–19. 11. 2021, Německo 

https://formnext.mesago.com 

Jako veletrh v plné parádě se připravuje také Formnext ve Frankfurtu. V minulém roce měl relativně dost času na přípravu důstojné online verze veletrhu, která v loňské smršti virtuálních akcí patřila k nejvydařenějším. 

CONTROL 2022 

3.–6. 5. 2022, Německo 

www.control-messe.de 

Letos v květnu měl proběhnout veletrh Control ve Stuttgartu. Tento veletrh je těsně spjatý s trendy Průmyslu 4.0 a jeho primární zaměření je na kontrolu kvality. V loňském roce proběhl virtuálně v letošním roce je zrušen bez náhrady. 

AMPER 2022

17.–20. 5. 2022, Česká republika 

www.amper.cz

Černého Petra drží u nás veletrh Amper, který byl na jaře 2020 zrušen krátce předtím, než otevřel brány. Přesunutí termínu na rok 2021 se zdálo být jako sázka na jistotu, ale letošní jaro nepřeje hromadným akcím o nic víc než to loňské. Takže na veletrhu elektrotechniky, energetiky a automatizace se sejdeme až v květnu 2022. 

Další článek: Výrobci obráběcích strojů se potýkají s prudkým pádem produkce