Rozhraní Universal Robots pro vstřikovací aplikace zrychluje instalaci kobotů

Firemní aktuality Firemní aktuality
— vydáno 21. prosince 2020

Lídr trhu s kolaborativními roboty představuje speciální rozhraní pro vstřikovací aplikace IMMI. Jde o jednoduché a uživatelsky přívětivé řešení pro výrobce plastových dílů, kteří tak mohou snadněji integrovat systém Universal Robots se svými vstřikovacími stroji.

Výrobci plastových dílů čím dál víc spoléhají na obsluhu vstřikovacích strojů kolaborativními roboty. Díky uvedení nového rozhraní pro vstřikovací aplikace IMMI je komunikace mezi koboty Universal Robots e-Series a vstřikovacími stroji rychlá a jednoduchá. IMMI podporuje všechny vstřikovací stroje s komunikačním rozhraním EUROMAP 67 nebo SPI AN-146. 

Robotů u vstřikolisů bude přibývat 

Očekává se, že celosvětový trh pro koboty v odvětví plastů a polymerů poroste v příštích pěti letech exponenciálně, a to z 250 milionů USD v roce 2020 na 1,5 miliardy USD v roce 2025. Podle BIS Research bude právě v tomto odvětví v roce 2020 nasazeno 15 % všech kobotů. Nejčastěji koboty pomáhají s obsluhou vstřikolisů, například vkládají zálisky do forem. Takové úkoly vyžadují vysokou opakovatelnost, složité pohyby a náročné úhly, díky čemuž jsou vhodné pro šestiosé roboty. Roboty mohou být namontovány nad nebo vedle vstřikovacího lisu a mohou pracovat spolu s lidmi bez bezpečnostních klecí (po analýze rizik), což šetří cenný prostor ve výrobě. 

Rychlejší a snazší instalace s IMMI 

„Vstřikovací lisy mají mnoho vstupů a výstupů, které ovlivňují složitost lisovacího procesu,“ říká Joe Campbell, senior manažer vývoje aplikací ve společnosti Universal Robots. „Standardizovaná rozhraní umožňují snadnou integraci a vyměnitelnost. Prostřednictvím IMMI dáváme výrobci možnost nastavit, programovat a řídit celý proces aplikace pomocí ovládacího panelu kobotu UR. Ve spojení s flexibilitou polohování a dodatečnou mírou volnosti u našich robotů ve srovnání s tradičními průmyslovými roboty přinášíme našim zákazníkům opravdu užitečné řešení.“ IMMI se nainstaluje do rozhraní UR za méně než deset minut, nabízí hlubokou integraci s robotickým systémem, včetně bezpečnostní funkce, a využívá rozšiřující port řídicí skříňky řady e-Series pro snadnou montáž a uspořádání kabelů. Pro snadné uživatelské programování je k dispozici šablona IMMI pro operační systém Universal Robots Polyscope. IMMI je nyní k dispozici prostřednictvím rychle se rozšiřující platformy UR+, která je certifikována pro bezproblémovou kompatibilitu s koboty UR. Více informací o využití kobotů pro vstřikovací aplikace najdete na webu blog.universal-robots.com/topic/injection-molding

Další článek: 3D tisk kovových materiálů