SCHUNK rozšiřuje své portfolio silových a momentových senzorů

SCHUNK rozšiřuje své portfolio silových a momentových senzorů Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 18. června 2019

FT-AXIA je silový a momentový senzor pro malé a lehké roboty, který díky duální kalibraci zajišťuje dva rozsahy měření a jeho použití je proto velmi flexibilní. Společnost SCHUNK touto komponentou rozšiřuje rozsáhlé portfolio silových a momentových senzorů o novinku, která uživatele jistě zaujme i optimálním poměrem cena x výkon.

Tuhý 6-ti osý silový a momentový sensor je velmi kompaktní (průměr 82 mm/výška 25,4 mm) a díky duální kalibraci zajišťuje dva rozsahy měření 200 N/500 N (Fx/Fy), 360/900 N (Fz) a 8 Nm/20 Nm (Mx, My, Mz). Lze jej proto velmi flexibilně použít v nejrůznějších aplikacích, od testování nebo zkoušení výrobků až po montážní nebo brousicí aplikace.

Ideální pro vstup do automatizace a kolaborativní aplikace

S rozlišením 1/10 N (Fx, Fy, Fz) nebo 1/200 Nm (Mx, My, Mz) je senzor vhodný především pro automatizační začátečníky stejně jako pro oblasti, ve kterých se provádí také manuální činnosti. Jelikož rozsah přetížení pokrývá síly až 2500 N (Fx, Fy) případně 4500 N (Fz), odpouští senzor v každodenním provozu velmi mnoho chyb v podobě krátkodobého přetížení. Inteligence byla do senzoru plně integrována a proto není zapotřebí žádná externí vyhodnocovací elektronika. 

Speciální sady pro robotická ramena Universal Robots a malé roboty KUKA Agilus KR6 umožňují rychlou a jednoduchou integraci díky Plug & Work. Kromě toho jsou k dispozici mezipříruby pro rozhraní ISO 50 a ISO 33,5. Vyhodnocení senzoru je možné volitelně přes Ethernet nebo EtherCAT pomocí řídicího systému robotu nebo vlastním webovým rozhraním senzoru. Zde se může vybrat i příslušný měřicí rozsah. Zabudované LED diody navíc signalizují aktuální stav senzoru, což je velkou předností především v kolaborativním provozu.

Více na: www.schunk.com


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.