Seminář Misan & Tungaloy přístupný online každému

Misan s.r.o.
— vydáno 14. října 2020

Jelikož okolnosti zamezily konání jarního semináře a ani podzimní termín nebyl bezpečný, rozhodli se pořadatelé natočit všechny své příspěvky na video, k tomu přidat ukázky obrábění a zpřístupnit je široké odborné veřejnosti. Pro přístup ke kompletnímu obsahu stačí napsat na uvedený e-mail.

Předváděcí středisko Misan se stalo dějištěm semináře „Novinky 2.0“, který můžete do konce října navštívit virtuálně i vy. Pro získání přístupu napište na e-mail lysa@misan.cz.

Řezné nástroje Tungaloy

Na jaké novinky a zajímavosti se na semináři můžete těšit? První z videí vás seznámí s novinkami v sortimentu obráběcích nástrojů japonské společnosti Tungaloy. Japonsko patří k zemím minimálně zasaženým pandemií koronaviru, takže veškerá výroba tam v letošním roce probíhá bez omezení a v plánovaných objemech.

Pozornost si zaslouží například nové keramické destičky pro obrábění litiny, které vám násobně zvýší řezné rychlosti na tomto materiálu než klasické destičky ze slinutých karbidů.

Velkým přínosem je také nové povlakování T9200 na karbidových destičkách, které od příštího roku zcela nahradí dosavadní povlak T9100. Z videa snadno pochopíte, v čem spočívá jedinečnost tohoto povlaku složeného ze 4 vrstev nanesených na speciálně upraveném povrchu.

Jedinečný přístup v automatizaci na strojích Okuma

Automatizaci je relativně snadné zavádět v provozech s obrovskými sériemi stejných výrobků. Výrobci zpracovávající střední a malé zakázky mají situaci mnohem obtížnější, a právě pro ně je určen robotizační systém ARMROID od firmy Okuma. Jedná se o robotické rameno přímo zabudované v obráběcím prostoru stroje a spolupracující se strojem přímo na úrovni řídicího systému. Kromě manipulace tak pomáhá i se samotným obráběcím procesem. Podívejte se na video a oceníte, jak inovativní tento koncept ve skutečnosti je. Navíc vás videa seznámí i s novým vodorovným obráběcím centrem Okuma MB-5000HII a dalšími novinkami.

Stroje Brother jsou vtělená rychlost

Rychlost obráběcího procesu řeší každý výrobce, ale kdo neviděl stroje Brother řady SPEEDIO, ten si jen stěží dovede představit opravdu rychlý stroj. Hlavními rysy řady SPEEDIO jsou velká rychlost obrábění, velké zrychlení a rychlá odezva řízení a servomechanismů. V tomto případě je shlédnutí videa naprosto nezbytné, zvláště se zaměřte na ukázku řezání závitů.

Přístup ke všem videím virtuálního semináře získáte na e-mailu lysa@misan.cz. 

Další článek: Kvalitu svarů a další vlastnosti materiálů zkoumají v Liberci elektronovým mikroskopem