Skupina Ceratizit sjednotila zkušenosti pro obrábění

CERATIZIT Česká republika s.r.o.
— vydáno 8. února 2019

Skupina CERATIZIT spojila čtyři přední světové značky, řezná řešení od firmy CERATIZIT, Komet, Klenk a WNT, aby tak zlepšila podporu pro zákazníky napříč strojírenským výrobním spektrem. Zákazníky z České republiky si vezme pod patronát firma CERATIZIT Česká republika.

Každá z těchto firem je leaderem na trhu, spojily se však, aby mohly nabízet mnohem širší sortiment produktů, rozsáhlejší technické know-how a zákaznickou podporu. Toto spojení posune zákaznickou podporu a technickou odbornost na novou úroveň.

“Spojení těchto čtyř značek pod křídla skupiny Ceratizit přinese zákazníkům významné výhody, jelikož lze nyní využívat jednoho z nejpestřejších sortimentů řezných nástrojů a upínačů prostřednictvím jediného kontaktu. Zákazníci se mohou spolehnout i na to, že úroveň zákaznické podpory a logistiky, která je již nyní perfektní a na níž jsou zvyklí, zajistí maximální produktivitu a účinnost řezných nástrojů,” uvedl Antonín Holub, jednatel společnosti Ceratizit Česká republika.

Společnost Ceratizit je inovátorem ve vývoji. Vyrábí inovativní řezné nástroje, mezi které patří vyměnitelné břitové destičky a nástroje ze slinutého karbidu. Mezi její zákazníky se řadí výrobci z automobilového, leteckého, energetického a železničního průmyslu a jejich dodavatelé. V průběhu 95 let historie byl cílem inovativní strategie firmy vývoj odolných materiálů pro výrobu řezných nástrojů a vývoj aplikací odolných vůči opotřebení.

Společnost Komet je technologickým leaderem v oblasti výroby nástrojů pro vysoce přesné vrtání, vystružování, frézování, řezání závitů a mechatronických nástrojů. Stejně jako ostatní členové skupiny se rozvíjí díky inovacím a kvalitě, díky nimž představuje špičku v oblasti vývojových řešení, jež jsou šitá na míru požadavkům jednotlivých zákazníků. Zároveň také uspokojuje potřeby zákazníků, kteří požadují vysoce kvalitní prémiové řezné nástroje v jakékoliv fázi obráběcího cyklu.

Společnost WNT poskytuje špičkové služby zákazníkům z oblasti průmyslu v rámci celé evropské sítě distribučních a technicko-obchodních kanceláří. Firma WNT zaměřuje svoje aktivity na vývoj unikátních řešení, která zákazníkům pomáhají držet svá přední postavení na trhu a dosahovat vysoké účinnosti při obrábění kovů. Současně je schopná již do druhého dne dodat jakýkoliv z více než 55,000 produktů ze svého sortimentu, což představuje největší výběr v celém průmyslovém odvětví.

Společnost Klenk se zaměřuje především na letecký sektor, kde je jedničkou ve výrobě rotačních obráběcích nástrojů pro vrtání, frézování, vystružování a zahlubování. Mnohé její produkty jsou speciálně navržené pro jednotlivé zákazníky po celém světě, přičemž společnost využila své jedinečné znalosti obráběcích materiálů, jako jsou např. uhlíková vlákna, titan, hliník a ocel.

Skupina Ceratizit je celosvětově známá díky vývoji inovativních řezných řešení, která její zákazníky udržují vždy o krok před konkurencí. To platí zejména pro letecký průmysl, v němž jsou produkty, jako například její nejnovější sorta 5240, ideální pro obrábění žáruvzdorných slitin. Mezi dalšími můžeme jmenovat nástroje s vyměnitelnými břitovými destičkami, frézy, vrtáky a závitníky ze slinutého karbidu, které byly vyvinuty speciálně pro letecké materiály, jaký je například titan. Účelem všech těchto inovací je zvýšení produktivity. Díky spojení vysoce účinných řezných nástrojů se špičkovou úrovni služeb a technickou podporou, garantuje skupina Ceratizit neustálou konkurenceschopnost svých zákazníků i ve stále složitějším tržním prostředí.

Další článek: EMO Hannover 2019 hlásí velký zájem