Soustruh HYPERTURN 45 získal nový design

Redakce Redakce
— vydáno 4. prosince 2018

Vysoce výkonný soustruh z produkce společnosti EMCO, HYPERTURN 45 se zákazníkům představuje v novém designu pro ještě větší prostor a flexibilitu.

HYPERTURN 45|G3 se vyznačuje obrovskou flexibilitou a je proto vhodný pro nejrůznější požadavky na výrobu v mnoha odvětvích: v obecném strojírenství, při zakázkové výrobě, v automobilovém průmyslu, který pracuje většinou s velkými šaržemi, i pro přesnou výrobu např. v oboru dentální techniky nebo šperkařství.

Pro získání většího pracovního prostoru, větší oběžné kružnice revolveru pro integraci 16polohového revolveru a většího zdvihu osy Y o +/-40 mm byla u stroje Hyperturn 45 třetí generace zcela inovována konstrukce lože a saní. Stroj zůstává i nadále kompaktní, 72° šikmé lože však dokonale podporuje ergonomii práce a optimální odvod třísek.

Nový HYPERTURN 45|G3 přesvědčuje větší vzdáleností vřeten 760 mm pro bezkolizní obrábění se dvěma revolvery. Rozšířený pracovní prostor nabízí dostatek místa pro začlenění BMT revolverů v provedení se 12 nebo 16 polohami. Vodou chlazený přímý pohon podává výkon 8 kW, vrtá a frézuje při 12 000 ot/min a nabízí točivý moment 20 Nm. Stabilní rozhraní BMT zaručuje dlouhou trvanlivost nástrojů a více možností při obrábění dílů či pro zvyšování produktivity. Kostru stroje tvoří 72° šikmé lože provedené z extrémně pevné a kompaktní ocelové svařované konstrukce, která je základem tohoto robustního a přesného stroje. Pro dodatečné vyztužení slouží výztuže umístěné v nadměrně zatěžovaných zónách. Použití oceli místo běžné litiny je výhodné z hlediska pevnosti a tepelné stability soustruhu během fáze zahřívání. Všechna vedení jsou provedena jako předepjatá valivá vedení, která jsou přišroubovaná na přesně opracované opěrné plochy a uzavřená pružinovými ocelovými kryty pro ochranu proti znečištění. Pevné kryty z nerezové oceli v pracovním prostoru zvyšují bezpečnost práce a životnost stroje. Vysoký výkon pohonu vřeten ve spojení s optimálními točivými momenty zaručuje úspornost při obrábění oceli i při vysokorychlostním obrábění hliníku.

Díky novému řídicímu a hnacímu systému Siemens Sinumerik 840D sl s emcoNNECT nebo Fanuc 31 iB lze stroj snadno a efektivně programovat. Digitální asistent pro řízení strojů a výrobních procesů emcoNNECT nabízí konektivitu a propojení v prostředí strojírenské výroby. Stroj je samozřejmě vybaven všemi parametry pro automatizaci a uživatelům nabídne její individuální nastavení. Další informace můžete nalézt on-line na www.emco-world.com.

Další článek: Perfect Days v největším showroomu laserů a CNC strojů