Spojka ROTEX ZRS propojí hřídele na vzdálenost až 4 metry

Firemní aktuality KTR CR, spol. s r.o.
— vydáno 23. listopadu 2023

Společnost KTR vyvinula torzně pružnou spojku se speciálním mezikusem, který je vyroben z vysokopevnostního hliníku a umožňuje spojit hřídele vzdálené až 4 000 mm. V současné době je spojka ROTEX ZRS k dispozici v pěti velikostech pro přenos točivého momentu do 560 Nm.

Oblastmi použití spojky této konstrukce jsou skladovací a manipulační technika, zvedací systémy a portálové roboty, stejně jako odvětví čerpadel a zemědělská technika. Hliníkový trubkový mezikus spojky ROTEX ZRS vyniká vysokou celkovou tuhostí, která má pozitivní vliv na ohybové kritické otáčky spojky. Díky speciální geometrii průřezu a malému průhybu lze spojit hřídele ve vzdálenosti až 4000 mm. 

Konstrukce spojky ROTEX ZRS 

ROTEX ZRS je vhodná pro vyšší otáčky než srovnatelné spojky s ocelovým trubkovým mezikusem. Vysoká pevnost lehkého ZRS mezikusu umožňuje přenos točivého momentu z měkkého plastového mezikusu tvrdosti 92 Shore-A na jedné straně spojky na torzně tuhý plastový mezikus 64 Shore-D na druhé straně spojky. Vnitřní ozubcový profil je po celé délce trubkové části, což umožňuje upravit délku mezikusu přesně podle potřeby zákazníka. Dva bezvůlové plastové mezikusy ROTEX- GS středí trubkový mezikus a současně podpírají v nábojích spojky. Oba plastové mezikusy jsou umístěny uvnitř tubusu, a jsou tak chráněny před vnějšími vlivy, jako jsou padající nečistoty a podobně. Trubkový mezikus ZRS lze kombinovat se všemi verzemi nábojů řady spojek KTR ROTEX standard a ROTEX GS, což umožňuje širokou škálu aplikací. V závislosti na konstrukčním provedení náboje se spojka montuje a demontuje buď radiálně, nebo axiálně. 

Termín dodání během několika dnů 

Výroba probíhá v centrále KTR v Rheine, spojka může být dodána během několika pracovních dnů po potvrzení objednávky. Nová mezihřídelová spojka je nyní k dispozici v pěti velikostech pro krouticí momenty až do 560 Nm. Využití najde zejména v oblasti skladovací a manipulační techniky, ale výhody přináší i v konstrukci portálových robotů, zemědělských strojů či čerpadel. 

Další článek: S firmou KOPTA bude vaše automatizace kompletní