Společnost CNC Bednář investuje do strojového parku

Iva Duroňová Iva Duroňová
— vydáno 29. října 2018

Společnost CNC Bednář s. r. o., realizuje od konce roku 2016 do září 2018 projekt s názvem „Pořízení tříosého a pětiosého CNC frézovacího centra“. Oba stroje budou využívány na zakázkové přesné obrábění rozměrově větších a tvarově složitých dílů.

Své místo ve výrobě již našel vysoce produktivní stroj pro komplexní třískové obrábění, MCG 1000 5XT, z produkce společnosti TAJMAC-ZPS, a. s. Jedná se o multifunkční obráběcí centrum typu horní gantry. Tento stroj byl v roce 2016 oceněn Zlatou medailí na MSV v Brně, za inovaci výrobního stroje.

MCG 1000 5XT se vyznačuje vysokou dynamickou a tepelnou stabilitou a vysokou přesností obrábění. Jednotlivé pracovní osy se pohybují po lineárních vedeních. V základním provedení je stroj vybaven přímým odměřováním ve všech osách. 

Strojový park společnosti CNC Bednář, se rozrostl již na 10 center, z nichž tři jsou určena na obrábění rozměrných dílů. Hodnota realizovaného projektu činí 16 mil. Kč bez DPH a pomůže vyřešit nedostatečnou výrobní kapacitu v oblasti CNC obrábění. Současně vygeneruje čtyři nová pracovní místa a zvedne výši tržeb minimálně o 10%. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

CNC Bednář s. r. o.,   je zaměřena na výrobu vývojových součástí, vstřikovacích forem a dalších prototypových zařízení. V letošním roce oslavila firma z Otic na Opavsku desetileté výročí od založení společnosti. Zdroj: www.cncbednar.cz

Další článek: Vozidlo vytištěné z odpadků brouzdá Antarktidou