Taxi místo autobusu: ActiveShuttle přináší více pohybu do intralogistiky

Bosch Rexroth, spol. s r.o.
— vydáno 12. prosince 2022

Pro výrobní firmy je spolehlivá a bezpečná intralogistika klíčovým faktorem pro zvýšení efektivity. Pomocí autonomního transportního systému ActiveShuttle od společnosti Bosch Rexroth se produktivita vaší intralogistiky dynamicky navýší v pestré škále transportních konceptů.

Zrychlení a automatizace procesů dopomáhá dosažení štíhlé výroby. Implementace transportního systému ActiveShuttle do stávající infrastruktury je velice snadná a nenarušuje běžný provoz stávajícího nastavení. ActiveShuttle má intuitivní ovládání a jeho spolupráce s lidmi je zcela bezpečná. Materiál je dodáván na příslušná pracoviště automaticky a spolehlivě. Přeprava vozíků naložených přepravkami (KLT) zajišťuje maximální flexibilitu a bezpečnost. Software ActiveShuttle Management System (AMS) umožňuje vysoce flexibilní řízení objednávek. Ty lze zadávat ručně nebo automaticky prostřednictvím externích systémů.  

Vstříc budoucnosti s automatizací a standardizací  

ActiveShuttle zajišťuje ekonomický a optimalizovaný tok materiálu a zboží v logistickém a výrobním sektoru. Lze jej použít v různých průmyslových odvětvích, jako je automobilový průmysl (včetně jeho dodavatelského řetězce), elektrotechnický průmysl nebo další odvětví s intralogistickými aplikacemi. Stále více individualizovaných produktů, větší rozmanitost komponentů, kolísající výrobní údaje, to jsou důvody, proč se konkurenční tlak v intralogistice stále zvyšuje. Autonomní transportní systémy – jako je ActiveShuttle – přinášejí potřebnou flexibilitu a transparentnost a poskytují odpovědi na otázky Intralogistiky 4.0. 

Software ActiveShuttle Management System (AMS) je srdcem celého systému a centralizuje řízení celého vozového parku. Řídicí software AMS zobrazuje aktuální stav vozového parku, přiřazuje nevyřízené přepravní objednávky dostupným vozidlům a umožňuje uživateli ovládat a flexibilně konfigurovat logistické scénáře během výrobního procesu. Výsledkem je vysoce flexibilní systém řízení objednávek, který umožňuje zadávání objednávek ručně nebo jejich automatické nahrávání ze systémů třetích stran. 

Méně skladových zásob a nižší požadavky na skladování  

Zajistěte si flexibilní dodávky materiálu dle požadavků a efektivní správu objednávek. Pořiďte si taxi místo autobusu: transportní systém bez řidiče ActiveShuttle přesouvá vozíky, které jsou naloženy přepravkami (KLT), samostatně a rychle z bodu A do bodu B. Například ze skladu zboží přímo na místo použití. Tak lze optimalizovat logistické procesy, zmenšit potřebný prostor a snížit zásobu materiálu s cílem zkrátit procesní dobu. 

Malý silák pro bezpečnou spolupráci  

Vozík ActiveShuttle uveze 260 kg, pohybuje se rychlostí až 1 m/s, automaticky náklad naloží i vyloží a je zcela bezpečný – určený i pro společný provoz s lidmi. Díky svým kompaktním rozměrům (délka 1 015 x šířka 405 x výška 731 mm) se obratně pohybuje i v omezeném prostoru. Velmi snadno se implementuje do stávající výrobní infrastruktury a lze s ním realizovat širokou škálu transportních konceptů – od cyklických transportů až po dodávky materiálu řízené spotřebou. Ať již disponujete jedním vozíkem nebo celou flotilou vozíků, vše spolehlivě řídí software ActiveShuttle Management System. 

Autor: Petr Žalud – Montážní technika Bosch Rexroth 

Další článek: Které profese si v platech letos nejvíce polepšily?