TESCAN spouští program stáží pro studenty

Redakce Redakce
— vydáno 8. dubna 2019

Výrobce elektronových mikroskopů TESCAN spustil Internship program, jehož prostřednictvím chce získávat mladé talenty i popularizovat elektronovou mikroskopii mezi studenty.

Stáže pro studenty fungovaly v TESCANu již řadu let, ale letos se na ně firma zaměřuje ještě intenzivněji. "Vše jsme řešili individuálně a až v okamžiku, kdy se nám někdo ozval. Nyní se chceme studentům více otevřít, a podpořit tak i naši spolupráci s brněnskými univerzitami," vysvětlila Jana Sedlická, HR specialistka TESCANu.

Elektronové mikroskopy jsou všestranně využitelné nástroje a stejně multioborová je i jejich výroba a vývoj. "TESCAN je mezi brněnskými studenty fyziky a inženýrství poměrně známý, my ale nabízíme zajímavou a smysluplnou práci například také softwarovým vývojářům, technologům a celé řadě dalších profesí," vysvětlila Jana Sedlická.

Její slova potvrzuje i Ondřej Čechák, student oboru Elektrotechnická výroba a materiálové inženýrství na VUT, který v TESCANu působí už půl roku na pozici Technolog. „Překvapilo mě, že výroba elektronových mikroskopů je tak náročný a komplexní proces. Díky tomu, že v Brně je centrála firmy, mám pocit, že jsem přímo ve středu toho dění. Škola mi dala dobrou přípravu, ale teoretické znalosti je dobré si doplnit i praxí.“

Program je určen studentům 4. a 5. ročníků vysokých škol a umožňuje jim získat unikátní pohled do zákulisí výroby elektronových mikroskopů a dalších špičkových vědeckých přístrojů, jako jsou například mikrotomografy. "Kromě stáží spolupracujeme se studenty i formou vedení závěrečných prací, nabídkou exkurzí ve firmě nebo pořádáním odborných přednášek přímo na univerzitách, kde se také řada z nich s našimi přístroji i přímo setkává,“ dodala Jana Sedlická.

Více na www.tescan.com

Další článek: Stolní 3D tiskárny jsou překvapivě všestranné