Tool Supply 24/7 zajistí okamžitou dostupnost obráběcích nástrojů

CERATIZIT Česká republika s.r.o.
— vydáno 18. ledna 2021

S řešením Tool Supply 24/7 od společnosti CERATIZIT už nebudete muset čekat na vyřízení objednávek a potřebné nástroje vám budou nepřetržitě k dispozici prostřednictvím nejnovějších výdejních automatů Tool-O-Mat.

Inzerce

V dnešní době jsou obráběcí společnosti pod obrovským tlakem a počítají každou vteřinu pro rychlé a efektivní plnění objednávek. Proto mnozí spoléhají na dodavatele nástrojů, kteří nabídnou nejen kvalitní vybavení na obrábění, ale současně i schopnost co nejrychlejšího dodání. Řešení Tool Supply24/7 pro dodávky nástrojů CERATIZIT se může pyšnit pravděpodobně tou nejrychlejší dobou dodání při nákupu nástrojů, a to – ihned. Zákazník nemusí objednávat ani čekat na dodání nástroje, neboť ho má k dispozici přímo ve svém podnikovém výdejním systému Tool-O-Mat.

Automatizovaný proces nákupu

Kromě kvalitních nástrojů a rozsáhlých odborných znalostí v oblasti technologie obrábění je nejvyšší prioritou společnosti CERATIZIT vysoká dostupnost více než 65 000 produktů a jejich rychlé dodání. CERATIZIT si je vědom toho, že čím rychleji zákazník nástroj obdrží, tím efektivnější jsou jeho výrobní operace. K dosažení tohoto cíle spoléhá německý výrobce na prověřené logistické procesy, jež zajistí, že objednávky přijaté do 19 hodin mohou být dodány následující pracovní den po celé Evropě. Ani tato rychlá doba dodání však není pro některé zákazníky dostačující. S řešením Tool Supply 24/7 našel CERATIZIT způsob, jak z nákupu nástrojů udělat plně automatizovaný proces. Tak jsou eliminovány časově náročné a nákladné kroky, jako je identifikace požadavků, objednávání prostřednictvím oddělení nákupu, či příjem i evidence zboží a skladování. Všechny tyto procesy v tomto případě za zákazníky provede CERATIZIT. 

Jednoduché vyhledání nástroje 

Ve své kategorii vyniká systém vydávání nástrojů Tool-O-Mat, jenž je připraven, a pro každého zákazníka individuálně naplněn, těmi nejvyužívanějšími nástroji. Ty se dají snadno vyhledat na přehledném dotykovém panelu (podle typu provedení) nebo jednoduchým naskenováním čárového kódu. Zákazník tak získá okamžitý přístup k používanému standardnímu vybavení, takže jakmile je ve výrobě nutná výměna nástroje, získá jej neprodleně z výdejního systému. Díky rychlému způsobu dodání jsou prostoje obráběcích strojů minimalizovány, což dává firmám rozhodující konkurenční výhodu. To však nejsou jediné výhody Tool-O-Matu: systém pracuje v režimu konsignačního skladu, tj. zboží zůstává majetkem společnosti CERATIZIT, dokud nebude vydáno z výdejního automatu. Zákazník proto nenese žádné náklady na pořízení ani skladování a rovněž se nemusí starat o zadávání objednávek na nástroje. 

Automatizované řízení zásob a doplňování 

První výdejní automaty byly vyvinuty již v devadesátých letech a dodnes jsou funkční a obráběcími společnostmi využívané. Konstrukce a technologie se však neustále zdokonalují a upravují v souladu s moderními požadavky. 

Nejnovější generace systému vydávání nástrojů – Tool-O-Mat 840 a Tool-O-Mat 80 spolu s jednotlivými řešeními Tool Supply 24/7 zajišťují, že nyní žádná výrobní firma nezůstane „na suchu“, pokud jde o nástroje. Za to odpovídá sofistikovaný software, který řídí procesy a v případě potřeby doplnění produktů zasílá okamžitě upozornění. Po takovém signálu je vyslán servisní technik pro okamžité doplnění potřebných nástrojů do výdejního systému. Tento plně automatizovaný postup nevyžaduje žádnou aktivitu ze strany zákazníka, což znamená, že společnost CERATIZIT přebírá celý proces zásobování nástroji, od každodenního řízení skladových zásob až po doplňovací službu, a zaručuje 100% dostupnost požadovaného vybavení. 

Jednotlivé typy Tool-O-Matů jsou zákazníkům nabízeny podle šíře sortimentu a v nejvyšší konfiguraci jsou schopné pojmout až 320 různých nástrojů. 

Další článek: Začala příprava MSV v Brně. Veletrhy Brno nabízejí férové podmínky