Úspěšná zakázka společnosti Efaflex

Redakce Redakce
— vydáno 29. ledna 2018

Firma Efaflex CZ, která vyrábí v Olší u Tábora průmyslová vrata, dodala přes 30 vrat pro Budějovický Budvar. Zakázka do nového areálu pivovaru byla za 6,6 milionu korun bez DPH.

"Výroba roste v závislosti na rostoucích prodejích v celém světě, což je o 11 procent. Je to ovlivněno částečně i tím, že jsme sem z Německa přetáhli část výroby (montáž zárubní, koncové části vrat), to nám pomohlo ve výrobní části navýšit obrat. Druhá záležitost je, že prodej a servis v České republice dělá už skoro 20 procent ze zisku," řekl jednatel firmy Luděk Lhotka. 

S Budvarem firma spolupracuje již několik let. V loňském roce se jednalo o dodávku více než 40 vrat do nového logistického areálu v Českých Budějovicích. "Jde o 15 rychloběžných vrat jako součást skladovacího systému válečkových dopravníků, 15 vrat na nakládací rampy, 15 nakládacích můstků včetně těsnících můstků a naváděcích kolejí," doplnil Lhotka. Součástí byla venkovní nůžková plošina a dvoje požární vrata. Do lahvovny ve starém areálu, šla ze společnosti Efaflex dvoje vrata za 372 000 Kč.

Efaflex dodává hlavně pro automobilový průmysl, strojírenství, farmacii a také pivovarům Heineken, Velkopopovický kozel či Staropramen. Vyrábí rychloběžná průmyslová vrata, export tvoří 95 procent. Firma dělá i speciální vrata do výbušného prostředí, mrazicích boxů či parkovacích domů. Je téměř výhradní dodavatel BMW, v ČR mají její vrata Hyundai v Nošovicích či Škoda Auto ve Vrchlabí, v Plané nad Lužnicí je využívají firmy Madeta či Silon.

Společnost letos plánuje investice ve výši 80 milionů korun. V březnu chce začít stavět šatny, rozšířit silnici u areálu a vybudovat parkoviště pro kamiony. Za 20 milionů koupí nový laserový pálicí stroj, o 35 procent rychlejší než starý. 

Další článek: NASA využívá cobota Universal Robots