V Brně odstartoval veletrh AMPER

Iva Duroňová Iva Duroňová
— vydáno 20. března 2019

V úterý 19. března se otevřely brány brněnského výstaviště všem nadšencům elektrotechniky, elektroniky, energetiky a průmyslové automatizace. V areálu BVV se až do 22. března koná již 27. ročník mezinárodního veletrhu AMPER.

Během čtyř dnů veletrh pravidelně navštíví více než 40.000 odborníků převážně z výše uvedených oblastí. AMPER je tedy největším středoevropským B2B veletrhem v těchto segmentech. 

Letos jsou vybrané pavilony a volné plochy zaplněny téměř šest set padesáti vystavovateli z dvaceti šesti zemí světa. Zajímavostí letošního ročníku je Indický pavilon v hale V. Indie se s počtem padesáti vystavovatelů řadí na první pozici zahraničních vystavovatelů. V těsném závěsu následuje Slovensko a třetí příčka patří firmám z Německa.

Veletrh pro návštěvníky připravil skutečně pestrý doprovodný program v podobě mnoha odborných konferencí či novinkové COMPUTER stage, jež se aktuálně zabývá oboru ICT. 

Velkým lákadlem je AMPER Motion řešící současné trendy v oblasti elektromobility. Na veletrhu si můžete prohlédnout a osobně vyzkoušet elektrické a hybridní dopravní prostředky, i nejmodernější infrastrukturní zařízení pro elektromobily. Během zahajovací tiskové konference jsme se dozvěděli, že na veletrhu bude představen první elektromobil Audi, či model vozu Tesla, který je dosud k vidění jen v  USA. Přímo mezi areály se tak dnes návštěvníci například proháněli i na legendárním motocyklu Čezeta, s typovým označením 506, který představila Asociace pro elektromobilitu České republiky (APEL).

Jak v průběhu tiskové konference uvedl ředitel pořádající společnosti Terinvest, inženýr Jiří Šviga, letošní veletrh AMPER se opravdu vydařil a návštěvníkům nabídne přehlídku nejmodernějších technologií, které dokazují, v jak technologicky vyspělé době se momentálně nacházíme. 

Závěrem ještě jednou připomínáme, že do konce veletrhu AMPER aktuálně zbývají tři dny. 

Iva Duroňová

Více na www.amper.cz , www.veletrhyavystavy.cz

Další článek: Předváděcí akce laserů a CNC strojů v EURAZIO