V Českých Budějovicích otevírají tři nové studijní programy na VŠTE

Firemní aktuality Firemní aktuality
— vydáno 30. července 2021

Od září lze na VŠTE nově studovat obory Strojírenství, Znalectví a Business Analytik. Akreditace udělil Národní akreditační úřad.

Inzerce

„Reagujeme tím na nedostatek odborníků v dané oblasti a poptávku zaměstnavatelů, kteří po těchto programech volali. Zároveň tím studentům nabízíme další velmi atraktivní studijní směry s výborným uplatněním,“ říká rektor Vojtěch Stehel. 

Magisterský program Strojírenství absolventům bakalářské „strojařiny“ nabídne šanci pokračovat v navazujícím studiu v prostředí, které znají. To by mělo posílit i jejich setrvání v regionu, protože kvůli inženýrskému studiu museli odcházet mimo kraj, kde pak často nacházeli pracovní uplatnění. 

„Budeme rádi, když se to změní. Poptávka jihočeských firem po nových technicích je stále velká a nedaří se ji uspokojovat,“ dodal rektor. 

Zatímco tento obor je otevřen pouze prezenčně, tedy pro denní studium, Znalectví a Busines Analytik bude možné navíc studovat i v kombinované formě o víkendech.

Studijní program Znalectví se specializací Oceňování podniku navazuje na profesně zaměřené bakalářské programy Ekonomika a management a Podniková ekonomika. Absolventy naučí pochopit hodnoty a stanovení ceny podniku, vytvořit znalecký posudek, odhad ceny závodu nebo řídit vrcholový cíl podniku, jímž je růst jeho hodnoty pro vlastníky. Důraz klade na ekonomiku a právo ve znalecké oblasti.

Business analytik bude specialistou na podnikové procesy, schopným je analyzovat a optimalizovat. Ať již ve výrobě, financích, ekonomice nebo personalistice.

„Změny probíhají velmi rychle a firmy na ně musí být připravené a umět reagovat. Někdo je tedy musí signalizovat a řešit, harmonizovat do vnitřního prostředí podniku,“ dodal Petr Oros, ředitel vnějších vztahů  VŠTE, k novému bakalářskému programu.

Další článek: Správa svařovacích procesů ve světě průmyslu 4.0