Veletrh Automatica 2020 je zrušen, na příští rok se chystá nový komorní formát akce

i1676421813 Ing. Tomáš Trojan
— vydáno 30. září 2020

Pořadatel veletrhu Automatika, Messe München, nejdříve přesunul původní termín letošního veletrhu z června na prosinec a nyní jej zcela zrušil. Bohužel ani toto datum není vhodné, zejména kvůli omezení cestování v celém světě, které mezinárodní veletrhy zásadně limituje.

Tou možná nejvíce zajímavou zprávou, kterou organizátoři předali veřejnosti, je skutečnost, že pro příští rok připravuje novou strategii.

Veletrhy, jako akce velkého rozsahu s desítkami tisíc návštěvníků, budou kvůli současné situaci ve světě problematické pravděpodobně ještě dlouhou dobu. Potřeba osobního setkávání, výměny zkušeností a navazování kontaktů v současné době přetrvává, možná dokonce narůstá. Messe München tedy na počátek léta 2021 připravuje se svými partnery událost s jinými parametry, která uspokojí požadavky na osobní setkání a přitom dodrží všechny požadavky na bezpečnost a hygienu. Akce je označována jako „kompaktní výstava před výstavou“, podrobnosti nejsou dosud zveřejněné, ale je pravděpodobné, že v Mnichově ukazují, kterým směrem se bude výstavnictví ubírat v příštím roce. 

Další článek: Keramické frézy JABRO zrychlí vaše obrábění superslitin