Veletrh robotických příležitostí svedl dohromady chytré produkty a chytré hlavy

Iva Minaříková vydáno dne 19. června 2023

Na přelomu května a června měli všichni zájemci o robotizaci a automatizaci skvělou příležitost se seznámit s tím nejlepším, co současný trh v tomto segmentu nabízí. Společnost FANUC Czech úspěšně navázala na loňskou akci a společně se svými obchodními partnery nabídla návštěvníkům pečlivě namíchaný koktejl přednášek i praktických ukázek.

O akce s propracovanou organizací a pestrou nabídkou má odborná veřejnost stále větší zájem. V posledních měsících jsme se o tom mohli přesvědčit hned na několika událostech. Například ve Zlíně, kde se v dubnu sešlo přes tisíc návštěvníků na již tradičních Zákaznických dnech (viz reportáž v tomto časopisu) a dále pak v Praze, v moderním showroomu společnosti FANUC Czech, která v loňském roce založila tradici vlastní akce v podobě dvoudenního Veletrhu robotických příležitostí.

Větší než loni

Že se jednalo o dobrou myšlenku, dokazuje hned několik ukazatelů: vyšší zájem spoluvystavujících partnerských firem, přihlášení 15 systémových integrátorů, rozšíření akce o další jeden den a vyšší zájem registrovaných návštěvníků, který se pohyboval v průměru dvou stovek denně. Pro ty pak byl po všechny tři dny připraven pečlivě sestavený program v podobě prezentací obchodních partnerů i systémových integrátorů. Za prosklenými dveřmi probíhala řada odborných přednášek a na mnoha místech showroomu byl k dispozici klidnější prostor pro důležitá obchodní jednání. Na jednotlivých stanovištích byl připraven i zkušený tým FANUC expertů, jehož zástupci všem zájemcům prezentovali veškerá nová technická řešení a společně se snažili o nalezení dalších možností pro zapojení prezentovaných aplikací do vlastních výrobních provozů.

Roboty pro všechno

V rámci veletrhu byly zastoupeny nejrůznější aplikace robotů v řadě oblastí výroby: montáž, manipulace, svařování, paletizace, broušení, lepení, bin-picking a obsluha CNC strojů a vstřikolisů, robotické lakování či mazání a nescházela samozřejmě ani kolaborativní a autonomní robotika. Tuzemští i zahraniční výrobci robotického příslušenství představovali různá chapadla, rychlovýměnné systémy, pojezdy, ochranné návleky na roboty, systémy pro mazání a lepení, šroubovací nástroje, svařovací zdroje, vibrační zásobníky a podavače, dávkovací systémy a například také měřicí techniku, CAD/CAM, scannování, kamerové systémy či bezpečnostní oplocení.

Představovaných produktů a automatizovaných řešení byla zkrátka dlouhá řada a všichni, kteří do společnosti FANUC Czech dorazili, měli možnost si nejen vyslechnout fundovaný výklad vystavovatelů, ale většinu produktů si doslova osahat a řadu z nich vidět přímo při práci. To vše bez zbytečného shonu a časového presu, což je pro podobné počiny klíčovou devizou. Kvalitu akce si během našich rozhovorů pochvalovali zástupci spoluvystavovatelů i návštěvníci a na naši otázku, zda by těm, kteří s návštěvou váhají, popřípadě si stále nedokáží najít čas, Veletrh robotických příležitostí doporučili, tak vždy zaznělo jednoznačné ano. Naším závěrečným doporučením proto je: pohlídejte si termín v příštím roce a rozhodně vyjeďte za skvělými roboty do české pobočky společnosti FANUC Czech.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.