Víceosé obrábění se systémem NCG CAM

Víceosé obrábění se systémem NCG CAM 1C Pro s.r.o. vydáno dne 19. ledna 2022

Silnou zbraní systému NCG CAM je víceosé frézování, které je založeno na známém systému ModuleWorks. Víceosý modul nabízí veškeré potřebné strategie pro řízení nejmodernějších obráběcích strojů, včetně plynulého víceosého hrubování.

Plná kontrola nad řízením čtvrté a páté osy

Uživatelé mají plnou kontrolu nad řízením čtvrté a páté osy strojů. Náklon nástroje lze řídit bodem, křivkou, plochou, osou nebo body. Samozřejmostí je možnost nastavit si dopředný/zpětný a boční náklon či omezit náklon nástroje úhlovým rozsahem. 3osé dráhy je možné konvertovat do 5 os tak, aby bylo možné snížit vyložení nástroje či jednoduše zlepšit záběrové podmínky nástroje.


Kontrola nad kolizemi

Důležitou součástí víceosého obrábění je kontrola nad kolizemi, zajišťující bezpečné obrábění. V tomto ohledu NCG CAM poskytuje vše potřebné pro předejití kolizím nejen pro držák nástroje, ale i pro dřík či jiné neřezné části. Uživatel si nastaví bezpečnou vzdálenost držáku od modelu nebo upínek a zvolí si, zda se má nástroj v případě kolize vyklonit, navrátit v ose nebo kolizní oblasti vynechat.

Rychlé přejezdy

Inteligentní přejezdy zajistí zkrácení výrobního cyklu například tím, že neobráběné oblasti lze tečně přejet přejezdovým posuvem, na rozdíl od klasického výjezdu do bezpečné vzdálenosti a nájezdu na novou pozici. Bezpečná oblast lze definovat nejen rovinou, ale i válcem nebo koulí.

Strojní simulace

Pro plnou kontrolu nad obráběcím procesem je u víceosého obrábění výhodné využít strojní simulaci, která je součástí 5osého modulu.


Definice tvarových nástrojů

NCG CAM nabízí veškeré běžné frézovací a vrtací nástroje, ale dále i moderní čočkové či soudečkové frézy, které se využívají například pro frézování metodou PPC (břit ve tvaru velkého rádiusu). Díky tomu je možné na víceosých strojích výrazně snížit čas obrábění oproti běžným kulovým nástrojům a získat lepší povrch obrobku.


Podpora

Plnou podporu produktů včetně distribuce, lokalizace, školení a úprav postprocesorů zajišťuje firma 1C Pro. 

www.ncgcam.cz

 

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.