Virtuální Formnext Connect 2020 byl velkou událostí

i1676421813 Ing. Tomáš Trojan
— vydáno 20. listopadu 2020

Ve Frankfurtu nad Mohanem se v listopadu pravidelně setkávají zájemci o profesionální 3D tisk. Ze zřejmých důvodů nemohl letošní ročník proběhnout fyzicky, přesto šlo bezesporu o významnou událost. 8 541 registrovaných návštěvníků a 203 vystavovatelů je pro online akci velmi dobrý výsledek.

Inzerce

Pořadatelé měli dostatek času připravit digitální událost a odvedli na ní dobrou práci. Atraktivita samotného tématu jim samozřejmě pomohla. 3D tisk v současné době naplno ukazuje své přednosti. Řada nových nástrojů pro boj s koronavirem byla rychle vyvinuta právě s pomocí 3D technologií. Problematické možnosti dopravy ve světě ukazují limity dodavatelských řetězců a možnost vytisknout si například náhradní díl přímo v místě potřeby se musí líbit každému přemýšlivému manažerovi.

Komunikace probíhala na několika úrovních. Vystavovatelé prezentovali své výrobky a odpovídali na dotazy, na virtuálním pódiu probíhaly přednášky a panelové diskuse. Proběhlo také 4 733 videohovorů. Pro sjednání takových schůzek nabídl organizátor jakousi obchodní seznamku, která na základě registračních údajů, oblastí zájmu a zkušeností dohazovala optimální partnery.

Tematické zaměření příspěvků na novinky v technologiích 3D tisku je na tomto veletrhu samozřejmé. Neméně zajímavé jsou aplikační novinky v různých oblastech průmyslu. Se stoupající kvalitou výtisků stoupá i důvěra odběratelů sériově tištěných částí v nejnáročnějších průmyslových oblastech. Mimořádně zajímavé diskusní panely byly věnované využití aditivní výroby v leteckém průmyslu a v automobilovém průmyslu.

V samostatných vstupech také návštěvníci získali aktuální informace o vývoji na světových trzích, například izraelském, japonském, ruském, americkém a čínském.

Příští ročník je naplánovaný na 16. až 19. listopadu 2021, věříme, že situace již umožní osobní setkávání. Zároveň by bylo škoda, aby letos vyzkoušená platforma příští rok zahálela, počkáme si, čím nás za rok pořadatelé překvapí.

Další článek: Nový frézovací systém s vyměnitelnou hlavou