Vizionářská firma MCAE Systems slaví 25. narozeniny

i1676421813 Ing. Tomáš Trojan
— vydáno 1. července 2020

MCAE Systems to s 3D technologiemi prostě umí. Nejen, že na český trh již čtvrt století dodává špičkové výrobky předních světových firem, ale nabízí k nim i kompletní know-how. Posouvá hranice zavedených průmyslových postupů a umožňuje přehodnotit způsob návrhu designu, vývoje produktů i výrobních procesů.

Inzerce

Společnost MCAE Systems (dále jen MCAE) začínala jako docela malá firma na jihu Moravy, dnes jejich řešení používají nejen společnosti jako ŠKODA AUTO, Volkswagen Slovakia, Robert Bosch nebo třeba Magna, ale také univerzity jako VUT v Brně či ČVUT v Praze. Za jejich úspěchem stojí profesionální odhad pro využití správné techniky ve správný čas, do značné míry pak i šťastný výběr zahraničních partnerů.

Dnes mají na kontě stovky dodaných profesionálních zařízení i komplexních řešení, které se uplatňují v nejrůznějších průmyslových odvětvích i ve školství. 3D technologie od MCAE jsou běžnou součástí mnoha progresivních firem, kterým pomohly k úspěchu. Je jednou z mála společností v České republice, jejímž prostřednictvím jsou ve stěžejních oblastech průmyslu úspěšně aplikovány nejmodernější 3D digitální technologie.

V současnosti MCAE operuje ve 3 lokalitách – v hlavním sídle v Kuřimi u Brna, které je současně školicím střediskem, v Čechách v Plazech u Mladé Boleslavi a na Slovensku v Dubnici nad Váhom, zde mají navíc v Nitře a Prešově obchodní zastoupení. Z původních cca 10 zaměstnanců se tým MCAE rozrostl na 65 členů.

S využitím jejich širokého portfolia vznikla řada technicky velmi náročných i zcela unikátních projektů. Mohli bychom jmenovat řadu z nich, ale na co je společnost opravdu pyšná, jsou jejich úspěšně zrealizované zakázky a spokojení zákazníci.

1996 – MCAE Systems se stává distributorem firmy Stratasys

1999 – MCAE Systems se stává distributorem firmy GOM a digitalizujeme sochu sv. Vojtěcha na Karlově mostě

2002 – Partnerství s firmou Tebis

2003 – Rozšíření nabídky o služby vakuového lití

2006 – Otevření vlastního sídla v Kuřimi

2009 – Zprovoznění pracoviště pro víceosé obrábění robotem KUKA řízeným softwarem Tebis

2010 – Spolupráce na úspěšném projektu bronzové plastické mapy Brna 1645

2013 – Otevření pobočky v Plazech u Mladé Boleslavi

2015 – Na MSV v Brně MCAE vystavuje na ploše 400 m2

2017 – MCAE se stává distributorem firmy Desktop Metal

2018 – Na výstavě 100RIES MCAE frézuje sochu Tomáše Garrique Masaryka

2019 – MCAE se stává partnerem firmy Xact Metal

O společnosti MCAE Systems 

Již více než 20 let naše 3D technologie utvářejí průmysl a umožňují našim zákazníkům, aby přehodnotili svůj způsob návrhu designu, vývoje produktů i výrobních procesů. Jsme partnerem všude tam, kde je potřeba vyvíjet, konstruovat, tvořit, měřit, testovat a vyrábět. Veškeré technologie nabízíme také jako služby. Více informací naleznete na www.mcae.cz. 

 

Další článek: Rýhování materiálu má nezastupitelné uplatnění v mnoha oborech