Vyvrtávací hlavy na hrubování a jemné obrábění

Redakce Redakce
— vydáno 16. září 2015

Společnost Seco rozšiřuje využitelnost svého antivibračního systému Steadyline novými vyvrtávacími hlavami EPB 610 pro hrubování a radiálními vyvrtávacími hlavami EPB 620 pro jemné obrábění. Tyto hlavy s patentovaným upínacím rozhraním GL se připojují na obráběcí tyče Steadyline, díky čemuž je možné stejnou tyč Steadyline použít jak pro statické operace soustružení, tak i rotační operace vyvrtávání do hloubek až 10x D.

Vyvrtávací hlavy EPB 610 pro hrubování v průměrech 36 až 69 mm jsou velmi odolné a bez problémů snáší i těžké hrubování náročných materiálů. Kompaktní vyvrtávací hlavy EPB 620 pro jemné obrábění v průměrech 34 až 69 mm jsou vybaveny mikrometrickými seřizovacími šrouby, díky kterým je možné dosáhnout přesného nastavení požadovaného rozměru. Při použití s antivibračními tyčemi Steadyline je možné opakovaně dosahovat drsnosti povrchu Ra<1, a to dokonce i při operacích hlubokého vyvrtávání 10xD. Tyto vyvrtávací hlavy, vyrobené z kalené nerezové oceli, se snadno používají a navíc umožňují i vnitřní přívod chladicí kapaliny, což napomáhá velmi přesnému obrábění a dlouhé životnosti. 

Vyvrtávací hlavy EPB 610 pro hrubování a radiálními vyvrtávacími hlavami EPB 620 pro jemné obrábění. Foto: Seco Tools

Vysoce přesné připojení GL také umožňuje uživatelům zkrátit dobu přípravy, protože nabízí rychlé a jednoduché upevnění a nastavení. Spojovací mechanismus s jediným integrovaným upínacím kroužkem dokonale zajišťuje bezpečný a stabilní kontakt kónických i čelních dosedacích ploch. Při statických operacích umožňuje toto připojení osadit hlavici ve dvou polohách s přesazením o 180° a směřovat tak čelo řezného nástroje směrem nahoru nebo směrem dolů, aby bylo zajištěno účinné odvádění třísek. 

Vyvrtávací systém Steadyline efektivně tlumí nežádoucí vibrace při extrémních řezných podmínkách. Foto: Seco Tools

Vyvrtávací systém Steadyline společnosti Seco tak efektivně tlumí nežádoucí vibrace při extrémních řezných podmínkách prostřednictvím „dynamického pasivního systému“ uvnitř tyče, kde těžké kovové tlumicí těleso potlačuje chvění způsobované namáháním držáku při obrábění. Produkty Steadyline dokáží provádět typické operace s dlouhým vyložením s vyšší produktivitou, než je tomu u tradičních nástrojů, snižují namáhání vřetene a zároveň umožňují vyšší úběr materiálu, lepší jakost povrchu a prodlužují životnost nástrojů. 

Společnost Seco Tools sídlí ve švédském městě Fagersta a po celém světě je známá pro svá inovativní řešení pro obrábění kovů. Prosazuje úzkou spolupráci se zákazníky; je totiž důležité pochopit, co potřebují, aby bylo možné jejich potřebám vyhovět. Společnost zaměstnáváme na 5000 lidí v 50 zemích světa.

Další článek: Výstavba bytů roste šest let a staví se 12 930 bytů