Z Trimillu vyráží prototyp nového stroje

Firemní aktuality Firemní aktuality
— vydáno 10. září 2018

Valašská společnost TRIMILL vypravila ze své nově otevřené vsetínské haly speciální zásilku. Prototyp stroje TRIMILL VC1810, který plánuje od roku 2019 vyrábět sériově.

Nový stroj směřuje na mezinárodní strojírenský veletrh AMB, který se uskuteční v polovině září v německém Stuttgartu a patří k nejvýznamnějším strojírenským veletrhům světa. Firma TRIMILL tak svuj stroj poprvé předvede v zahraničí.

Své uplatnění najde stroj VC1810 u firem z oblasti automotive, které na něm budou obrábět zápustky pro výrobu převodovek a spojek (Scania), brzd (Mercedes) nebo hydraulických motorů a částí řízení. „Výhodou tohoto kompaktního stroje je zejména jeho velká pracovní plocha ve srovnání s malými nároky na zastavěnou plochu, na kterou musí být umístěn. Navíc splňuje maximální požadavky na opakovanou přesnost, v tomto případě 0,006 mm,“ vysvětluje marketingová ředitelka Andrea Krystková.

Stroj, který se představí právě na veletrhu ve Stuttgartu, již má i svého nového majitele. Poté co bude k vidění i na veletrhu v portugalském Portu. Zůstane zde u dealera STARMILL, který na portugalském trhu prodal už 20 strojů vyrobených v Trimillu. Zahájení sériové výroby plánuje Trimill začátkem roku 2019 a roční produkce by měla být přibližně 10 kusů. Hodnota jednoho stroje se dle technické specifikace se pohybuje kolem 9 milionů Kč.

Další článek: Získejte víc