Žďárský Tokoz se bude ucházet o britské zakázky

Redakce Redakce
— vydáno 14. srpna 2018

Tokoz se bude ucházet o státní zakázky ve Velké Británii ve spolupráci s tamním významným poskytovatelem bezpečnostních řešení Access2.

Tokoz chce u nemocnic, administrativních budov, letišť či vodáren uspět se svým novým zabezpečovacím systémem doplněným elektronikou. Jde o řešení, na které má firma patentovou ochranu. Od nového partnerství s firmou Access2, britskou jedničkou v tomto oboru, si Tokoz slibuje zpřístupnění britského trhu a celkové zvýšení renomé pro svou mechatronickou strategii.

V minulých letech Tokoz investoval do vývoje miliony korun. Nové zabezpečení s elektronickými prvky vyvinul ve spolupráci s VUT Brno. Světovou premiéru mělo loni na veletrhu ve Velké Británii. Proti čistě elektronickým systémům zabezpečení je navíc odolné proti fyzickému překonání zloději. Výhodou je i to, že tento zámek nepotřebuje stálý přívod elektřiny, nositelem energie i informace je klíč.

Tokoz vyrábí zámky od svého založení v roce 1920. Kromě tradičních visacích zámků se firma v posledních letech zaměřila i na výrobu cylindrických vložek do dveřních zámků. V závodě firmy Tokoz loni pracovalo kolem 500 lidí. Kromě zámků produkuje stavební a nábytkové kování, velký díl příjmů jí přináší zakázková výroba.

Další článek: WNT Česká republika mění název