3D tisk z kovů se zjednodušuje a stává se dostupnějším

MCAE Systems, s.r.o.
— vydáno 10. února 2021

Pro řadu uživatelů je složitost a pomalost velkou překážkou ve větším využívání 3D tisku z kovů. Na to zareagovala americká firma Desktop Metal a uvedla na trh novou verzi tiskárny Studio System 2, která usiluje o vyšší rychlost a snazší obsluhu. Tohoto výrobce zastupuje na českém a slovenském trhu firma MCAE Systems.

Studio System 2 plně využívá všechny výhody původního zařízení Studio System – žádné nebezpečné kovové prášky či lasery, žádná specializovaná obsluha, zařízení či vybavení. To vše díky zjednodušenému dvoustupňovému procesu, který odstraňuje použití rozpouštědel. Studio System 2 je nejen dostupnější, ale je zde i viditelný posun v kvalitě vytištěných dílů. 

Využitím dat z více než tisíce tisků dosáhl tým konstrukčních a materiálových inženýrů i vědců společnosti Desktop Metal významného pokroku prakticky ve všech aspektech systému. Od materiálových receptur přes tiskové/sintrovací profily, umožňující sintrovat nové geometrie, až po hardwarová vylepšení zajišťující vysokou spolehlivost celého procesu.

Spolu s novými recepturami materiálů, vyvinutými pro lepší povrchovou úpravu, je Studio System 2 vybaven speciálně vytvořeným keramickým separátorem, který je navržen tak, aby se během sintrování pohyboval rovnoměrněji. To snižuje riziko praskání nebo deformací.

Nové tiskové a sintrovací profily zabudované do softwaru Fabricate automatizují složité tiskové a metalurgické procesy, což uživatelům zařízení Studio System 2 usnadňuje výrobu vysoce kvalitních dílů s vylepšenou přesností i povrchovou úpravou a lepšími materiálovými vlastnostmi než u dílů zhotovených na původním zařízení Studio System.

Studio System 2 je uživatelsky nejpřívětivější tiskárna pro 3D tisk z kovů na trhu. Obsahuje sintrovací pec, která je navržena pro co nejsnazší použití. Jednoduchá obsluha tiskárny, velký objem sintrovací pece a konfigurovatelná sintrovací retorta umožňují uživatelům přizpůsobit systém jejich přesným potřebám. Konstrukční týmy tak mohou trávit méně času správou a údržbou zařízení a věnovat se více navrhování a výrobě dílů.

Chcete-li si prohlédnout všechny funkce Studio System 2, sledujte web www.mcae.cz, kde brzy uveřejní pozvánku na plánovaný webinář, který se uskuteční na začátku března.

Další článek: Jeřáby Demag jsou dříči, kteří provedou přesně to, co od nich čekáte