AVIA Motors získala homologaci pro nové vozy

Redakce Redakce
— vydáno 19. března 2018

Společnost AVIA Motors získala homologaci pro svou nejnovější modelovou řadu Initia. Vyrábět ji začala loni na podzim v Přelouči.

Vozy této řady splňují emisní třídu Euro 6, která je povinná pro nová vozidla v Evropské unii, pro jejíž trhy je primárně určena.

Společnost AVIA Motors patří do holdingu Czechoslovak Group (CSG). Do závodu v Přelouči se výroba přestěhovala z pražských Letňan. Kabiny vyrábí firma ve vlastní svařovně z výlisků dovezených z Indie, lakují se v sesterské automobilce Tatra. Rámy bude dodávat firma Karbox, obě jsou součástí holdingu CSG. Podle dřívějších informací činí výrobní kapacita v Přelouči až 1200 vozů ročně. V současnosti v Přelouči pracuje kolem 80 zaměstnanců, cílový stav by měl být 200.

Nástup výroby i prodeje vozů je postupný. Automobilka plánuje uvedení na trh plně pohonné avie, tedy modelu s pohonem na všechna kola, do poloviny tohoto roku. V budoucnu budou mít zákazníci na výběr z vozů v hmotnostních kategoriích od 7,5 až do 12 tun s několika variantami rozvorů, tři verze kabin, pohon 4×2 a 4×4 a dvě velikosti kol. Podle výrobce je nejžádanějším provedením obchodní řady Initia model AVIA D120 4×2. Od února už směřovalo k dealerům a zákazníkům několik desítek vozů, jejichž základní cena se pohybuje kolem milionu korun.

Další článek: Nová pracoviště robotizovaného svařování