Bezpečnější roboty i lasery

Iva Duroňová KOPTA, s.r.o.
— vydáno 17. dubna 2018

Společnost KOPTA reaguje na rostoucí požadavky zákazníků a do svojí nabídky zavádí nové bezpečnostní komponenty s důrazem na automatizaci a svařovací procesy.

Společnost Kopta, s.r.o., působí na trhu již od roku 1993, tehdy pod názvem Ing. Miroslav KOPTA – OSCI-K. Významným mezníkem v historii společnosti bylo navázání spolupráce s předním výrobcempneumatických upínačů a dalších komponentů pro automatizaci, firmou TÜNKERS Maschinenbau GmbH. Tu na českém trhu zastupuje jako výhradní dodavatel. V roce 2006 vstupuje firma na trh pod novým názvem Kopta, s.r.o., přebírá veškeré aktivity a stává se pevným partnerem, který dokáže nabídnout řešení problémů při kusové i velkosériové produkci.

Vzhledem k vzrůstajícím požadavkům zákazníků zástupci společnosti dále rozšiřují produktové portfolio i na další výrobce a komponenty s důrazem na automatizaci a svařovací procesy, a to nejen v automobilovém průmyslu.

Rok 2017 byl ve znamení nové spolupráce se společností IPM Elektromatic, produktové portfolio se tak rozrůstá o další komponenty. A to zejména:  

  • laserové kabiny 

  • průmyslová bezpečnostní okna a brány   

  • bezpečnostní komponenty 

  • automatizační technika  

SpolečnostIPM Elektromatic se za dobu své existence etablovala jako inovativní výrobce a dodavatel automatizační techniky a komponent. Zákazníkům nabízí unikátní systém laserových kabin pro všechny aplikace laseru, kde normy vyžadují umístění technologie do světlotěsného prostoru. Díky patentovanému materiálu IPMineralnabízí laserové kabiny, kde do výkonu laseru 8kW není potřeba instalovat tzv. LaserSpy a lze je používat jako pasivní. Toto řešení zvyšuje bezpečnost práce s laserovými technologiemi, snižuje nároky na údržbu a je úspěšně otestováno a certifikováno zkušebnou TÜV.

Dalším významným produktem v nabídce IPM Elektromatic jsou bezpečnostní okna a brány mající uplatnění v bohaté řadě technologií. Tato nabídka zahrnuje:  

  • horizontálně/ vertikálně posuvné brány 

  • lamelové brány   

  • rychloběžné rolovací brány 

  • zákaznická řešení  

Pro použití v robotických pracovištích jsou nabízeny brány a ohrazení s vysokou hodnotou bezpečnosti práce. Specialitou jsou bezportálové zdvihací a posuvné brány, které splňují všechny vysoké nároky na bezpečnost. Mimo osobní ochranu při práci, je kladen velký důraz na eliminaci škod na robotické technice, kdy je nárazová energie pohlcována řízenou deformací konstrukce.

Další článek: Kovosvit MAS představil novinky ze své produkce