Petrovy Tech Stories

Rubriky

Naše články

Vozidlo vytištěné z odpadků brouzdá Antarktidou

Vozidlo vyrobené z odpadků za pomocí 3D tisku brouzdá Antarktidou. Hlavní moto výpravy je žádný odpad, proto je vozítko vyrobeno z plastového odpadu a poháněno solárními panely. Liesbeth a Edwin nechali rozdrtit plastový odpad do tiskových strun a za pomocí 3D tiskárny Ultimaker vytiskli 4 000 speciálních hexagonálních stavebních bloků. Cílem této výpravy je dojet na jižní pól a poukázat na to, že plastový odpad může být užitečný.

Samovyvažující koloběžka z trubky

Designér Nathan Allen z Kalifornie vytvořil automaticky vyvažující koloběžku fungující na stejném principu jako Segway. Prozatím je koloběžka pouze jako prototyp, ale jelikož jsou koloběžky v poslední době čím dál populárnější, je hodně pravděpodobné, že se koloběžka dostane do sériové výroby. Má zajímavě řešený rám, který je na konci tvořen jakýmsi jednostranným řídítkem. Maximální rychlost je plánovaná až na 36 km/h a dojezd 32 km. Koloběžku si zákazník bude moci doplnit i různými doplňky, jako je třeba držák telefonu, sedadlo nebo taška. 🛴🛴🛴

3D vytištěný most je připraven

První most vytištěný pomocí robotů je nachystán k instalaci v Amsterodamu. Lávka přes kanál, která trvala vytisknout 6 měsíců pomocí 4 robotů, byla navržena studiem MX3D. Most má délku 12 a půl metru a šířku 6,3 metru. Konstrukce váží 4,5 tuny a k jeho vytvoření bylo využito více než 1 100 km drátu.