Conseq a Accolade koupily průmyslový park u ruzyňského letiště

Redakce Redakce
— vydáno 12. dubna 2017

Průmyslový areál Karlovarská Business Park u pražského Letiště Václava Havla koupily od amerického fondu Lone Star český fond Conseq Realitní a tuzemská skupina Accolade. Kupující firmy o tom dnes informovaly v tiskové zprávě. Většinový podíl má Conseq Realitní, který se na transakci podílel 90 procenty. Cenu obchodu ani jedna strana nezveřejnila. Hodnota nemovitostí je zhruba půl miliardy korun.

Součástí prodeje jsou čtyři budovy s pronajatou plochou necelých 20.000 metrů čtverečních, což zhruba odpovídá rozloze poloviny Václavského náměstí v Praze. Areál leží u křížení pražského okruhu a dálnice D6. Má tak dobrý přístup do centra a napojení na dálniční síť. 

"Akvizice pro nás představuje vynikající investiční příležitost. Pomůže diverzifikovat portfolio nemovitostí, které fond vlastní. Tím dál posílí jeho stabilitu, bezpečnost a výnosy pro investory," uvedl předseda představenstva společnosti Conseq Jan Vedral. 

Podle ředitele skupiny Accolade Milana Kratiny patří areál k těm nejlepším, které lze v Česku najít. "Nachází se na perspektivním místě, které zaručuje dlouhodobou udržitelnost pronájmů, což dokazuje i historie parku v posledních deseti letech," doplnil Kratina. 

Mezi stávající nájemce patří společnost EvoBus, která se zaměřuje na prodej a servis autobusů značek Mercedes-Benz a Setra. Dále Lindab, který vyvíjí, vyrábí, prodává a distribuuje produkty a systémová řešení zjednodušující výstavbu budov. Sídlí zde i LifeSport, výhradní zástupce značky Kettler, nebo Fresenius, poskytovatel produktů a služeb pro osoby s chronickým selháním ledvin. 

Karlovarská Business Park se nachází v místě, kde byly původně uhelné sklady zásobující zejména Prahu. 

Conseq působí na českém trhu 22 let. S objemem obhospodařovaných aktiv přes 40 miliard korun je podle údajů Asociace pro kapitálový trh ČR největším nezávislým investičním manažerem v Česku. 

Skupina Accolade vybudovala v Česku zhruba desítku průmyslových areálů. Její budovy si pronajímají například Kion Group v Ostrově u Stříbra, Alpha Corporation v Týništi nad Orlicí nebo Tchibo či DHL v Chebu. Skupina také investovala do výstavby nájemních průmyslových budov v Polsku.

Další článek: Solární společnost Photon Energy investuje v Maďarsku