Docter Optics rozšiřuje výrobu

Iva Duroňová Iva Duroňová
— vydáno 29. ledna 2018

Českolipský výrobce asferických čoček do reflektorů aut Docter Optics rozšiřuje výrobu a nabírá zaměstnance. Aktuálně potřebuje 35 lidí do třísměnného provozu, počet pracovníků však poroste. Nyní firma zaměstnává 250 lidí, v příštím roce už by jich mělo být zhruba 300.

"Největší potenciál je u nás na pozici výrobní kontroly, kde zaměstnanci kontrolují naše čočky do autoreflektorů. Tam v současné době sháníme přibližně 20 lidí. Máme ve výrobě otevřenu ještě jednu pozici, to je takzvaný strojník, tam sháníme přibližně 15 mužů,"  uvedla personalistka společnosti Radka Nedvědová. 

Docter Optics loni investoval 400 milionů korun do výstavby nové výrobní haly a postupně ji vybavuje novými linkami. Vzhledem k nízké nezaměstnanosti se v regionu hledají noví pracovníci obtížně. Volná místa nabízejí také výrobci autopotahů Adient Czech Republic, nebo třeba Bombardier Transportation.

Konkurence na trhu práce je veliká, Docter Optics proto láká nové zaměstnance na výrazně nadprůměrné mzdy a nabízí celou řadu benefitů. "Nástupní plat na kontrole jsme nyní zvedli na 21 500 korun, po zaučení mají až 32 000 a ty nejlepší se v průměru dostanou až na 35 000 korun hrubého měsíčně," doplnila personalistka. Strojník si může po zapracování přijít měsíčně až na 42 000 korun. Firma také nabízí náborovou prémii 15 000 korun. "Máme stravenky v hodnotě sto korun na směnu, příspěvky na školku, na hromadné dětské letní rekreace," dodala Nedvědová. 

Českolipská společnost Docter Optics je součástí stejnojmenné německé skupiny, která je významným dodavatelem optických dílů pro automobilový průmysl.

Další článek: Úspěšná zakázka společnosti Efaflex