Dura Automotive CZ stále hledá zaměstnance

Redakce Redakce
— vydáno 12. června 2018

Firma Dura Automotive CZ, která má na jihu Čech v Blatné a Strakonicích 1545 zaměstnanců, se snaží rozšířit benefity, aby získala nové pracovníky.

Nejúčinnějším nástrojem jsou 13. a 14. plat. Program Najdi svého zaměstnance, kdy za přivedení kolegy nabízela kmenovým pracovníkům 5 000 a 10 000 korun, nesplnil očekávání.

" I když dáte jakoukoli částku, nikdo není schopen někoho sehnat. Nechceme jít cestou, že se tady budeme navzájem přeplácet, někdo dává (za přivedení zaměstnance) 20 000, 50 000, to jsou extrémy," uvedl ředitel závodu v Blatné Lubomír Věneček. Průměrná dělnická mzda je zde 31 086 Kč, růst platů je letos šestiprocentní, loni stouply o devět procent.

V jižních Čechách má Dura závod v Blatné a dva ve Strakonicích. Ve Strakonicích je 600 lidí ve výrobě, z toho 30 agenturních. V Blatné, kde by mělo koncem roku pracovat 915 lidí, tvoří pracovníci od agentur 20 procent. Zkušenosti s nimi jsou různé, firma chce jejich počet snížit.

Ve Strakonicích zacházejí dělníci s citlivými díly, kde stačí málo, aby je zničili. Problém je tam jazyková bariéra. "V Blatné je to dané odborností, technologiemi, svařováním. A když se se zaměstnancem nejste schopný domluvit, v té fázi už jsme, je to hodně komplikované a nejde to řešit obrázkovým návodem," doplnil ředitel strakonického závodu Jindřich Mandl.

Firma zvažuje, že během sedmi let investuje 28 milionů dolarů (asi 574 milionů Kč) do technologií na díly do elektromobilů. Pro firmu Daimler chystá projekt na držáky baterií aut.

Další článek: Jaguar přesouvá výrobu SUV Discovery na Slovensko