Firma Trimill otevřela ve Vsetíně novou výrobní halu

Redakce Redakce
— vydáno 19. června 2018

Strojírenská společnost Trimill má novou výrobní halu ve Vsetíně. Stavba objektu v bývalém areálu Zbrojovky a technologie stály téměř 200 milionů korun, uvedl při slavnostním otevření spolumajitel firmy Milan Julina. Nová hala má rozlohu asi 3 500 metrů čtverečních.

Díky nové hale bude možné zvýšit roční produkci o 15 až 20 strojů, nyní jich firma vyrábí asi 30. Trimill bude mít také více prostoru na výrobu velkých strojů. "Ve Zlíně už dávno nestačíme velikostí, limitováni jsme už i v naší starší hale ve Vsetíně," uvedl Julina, podle kterého je v plánu další rozšíření výroby na sousední pozemky. "Výroba a montáž obráběcích strojů je velmi složitý a časově náročný proces. Nové výrobní a skladovací prostory nám tak umožní u jednodušších typů strojů vyrábět i na sklad. Mohli bychom v některých obchodních případech výrazně zkrátit dodací lhůty," doplnil dále Julina.

Produkce firmy v posledních letech roste, zvětšuje se také velikost strojů, které jsou stále složitější. Trimill vyrábí specializované stroje pro nástrojárny, vytvářejí se na míru podle konkrétních požadavků zákazníků. Výroba stroje trvá půl roku až rok.

Firma byla založena v roce 2000, specializuje se na vývoj, konstrukci, prodej, montáž i servis obráběcích strojů určených zejména pro obrábění forem a lisovacích nástrojů. Doposud firma vyrobila přes 400 strojů, z toho téměř polovina šla do Německu.

Trimill dodává stroje společnostem z automobilového a leteckého průmyslu, mezi jeho zákazníky patří regionální i nadnárodní společnosti, například Škoda Auto, Audi, MAN či Gorenje. Ve vsetínském závodu má Trimill výrobu, obrobnu i vlastní výrobu nosných betonových prvků strojů, ve Zlíně je vývoj, konstrukce a servisní oddělení včetně montáže strojů.

Další článek: Brose investuje na Slovensku do rozšíření výroby