Firma Žďas zvýšila od ledna část mezd a slibuje odměny

ŽĎAS, a.s.
— vydáno 28. února 2018

Strojírenská a metalurgická firma Ždas ve Ždáru nad Sázavou zvýšila od ledna části zaměstnanců mzdy o 500 korun. Zaměstnancům slibuje více odměn, včetně mimořádné roční odměny, pokud se podaří splnit naplánovaný hospodářský výsledek společnosti.

"Počítáme s růstem mezd, ale cestou individuálního odměňování výkonu a přínosu pro firmu," sdělil generální ředitel Žďasu Pavel Cesnek. Nová roční kolektivní smlouva byla podepsaná v polovině února s tím, že její ujednání jsou platná od začátku tohoto roku. Letos v lednu byla podle údajů vedení podniku průměrná hrubá mzda ve Ždasu 27 849 Kč. Za minulý rok se plošně zvýšila o více než šest procent, u výrobních profesí až o 11 procent.

Žďas, a. s., je od poloviny roku 2016 členem čínské investiční a energetické skupiny CEFC. Žďas vyrábí tvářecí stroje, kovací lisy, zařízení na zpracování kovošrotu a válcovaných výrobků i odlitky, výkovky, ingoty a nástroje. Podle výroční zprávy ve Sbírce listin měla firma v roce 2016 za výrobky, služby a zboží tržby 2,457 miliardy Kč a ztrátu po zdanění 73,4 milionu Kč. Loňské hospodářské výsledky ještě Ždas nezveřejnil.

Další článek: Foxconn více investuje do umělé inteligence