Fórum aditivní výroby 2019 přilákalo na MSV do Brna téměř 400 zájemců o profesionální 3D tisk

Redakce Redakce
— vydáno 15. října 2019

Konference o profesionálním 3D tisku v průmyslu, kterou na brněnském výstavišti již po šesté uspořádal propagátor aditivní výroby Jan Homola, potvrdila i ve svém šestém ročníku status nejvýznamnější oborové události v České republice.

Inzerce

Více než 390 registrovaných účastníků (bez započtení organizačního týmu), 20 přednášejících a 18 prezentací nabitých inovacemi v aditivní výrobě a zkušenostmi z jejího praktického uplatnění v technických oborech – takové bylo ve zkratce 6. Fórum aditivní výroby, jež se konalo 8. října ve zcela naplněném sálu E2 brněnského výstaviště.

Se zapojením rekordního počtu tří desítek partnerů v čele se společnostmi Siemens, MCAE Systems, Renishaw, Elvira-ABC3D a 3Dwiser a publika, které sestávalo převážně ze zástupců podniků, jež se zabývají vývojem a výrobou na území České republiky, proběhly tři bloky přednášek, pokrývající tematiku 3D tisku plastových, kovových a kompozitních výrobků.

Převážná většina přednášejících na konferenci vážila cestu ze zahraničí, přičemž reprezentovali největší světové hráče na trhu aditivní výroby, jako Stratasys, EOS, Arcam EBM, Formlabs, Desktop Metal, Markforged, Additive Industries a další.

Účastníci se dozvěděli mnoho užitečných poznatků o možnostech zúročení přínosů technologií aditivní výroby – nikoliv jen jako technologie prototypovací, ale již jako spolehlivých a ekonomických řešení pro sériovou produkci.

Detailní reportáž s rozborem jednotlivých přednášek přinese specializované tištěné vydání magazínu STROJIRENSTVI.CZ, které vychází již v listopadu. Zajistěte si již nyní tento magazín objednáním předplatného za 297 Kč na rok.

Bližší informace o konferenci Fórum aditivní výroby 2019 najdete na webu www.odborne-konference.cz.

Další článek: Nová generace pojezdových drah HIWIN LT pro průmyslové roboty na MSV v Brně