HANNOVER MESSE 2019 motorem inteligentního průmyslu

HANNOVER MESSE 2019 motorem inteligentního průmyslu Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 15. ledna 2019

Umělá inteligence a strojové učení mají pro Průmysl 4.0. stále větší význam. Tento vývoj bude na nadcházejícím veletrhu HANNOVER MESSE v centru pozornosti v rámci hlavního tématu „Industrial Intelligence“.

V celém světě se mluví o digitální transformaci průmyslu. Kdo chce poznat, co je motorem tohoto vývoje, najde odpověď na veletrhu HANNOVER MESSE v halách věnovaných digitální továrně. Boom v této oblasti je nejlepším příkladem vítězného tažení Průmyslu 4.0 a digitálního propojení. Firmy vystavující v halách č. 5, 6, 7 a 8 vytvářejí předpoklady pro integrovaný průmysl, který je v roce 2019 pod heslem ´Integrated Industrie - Industrial Inteligence´ hlavním tématem předního světového průmyslového veletrhu. Míněno je tím digitální propojení člověka a stroje ve věku umělé inteligence.

Nákupčí strojírenských firem z automobilového a leteckého průmyslu, kovovýroby, průmyslu umělých hmot a zpracovatelského průmyslu, elektrotechnického a elektronického průmyslu přijíždějí na veletrh aby se připravili na cestu k Průmyslu 4.0. Umělá inteligence je jedním z ústředních témat veletrhu HANNOVER MESSE. Vystavující firmy představí v rámci veletržní oblasti Digital Factory řešení, jež se z enormního množství dat digitalizované výroby samostatně učí, sama se optimalizují, předvídají výpadky strojů a značně zrychlují procesy Průmyslu 4.0.

Velký význam má rovněž téma platformová ekonomika, která hraje významnou úlohu při výrobě strojů a zařízení jako základ vývoje nových obchodních modelů a digitálních služeb. Přitom nejde jen o otázku, které řešení internetu věcí vytváří nejlepší digitální spojení mezi člověkem, stroji a procesy a je proto ideálním operačním systémem. Průmyslu 4.0. Digitální platformy přinášejí přímý užitek tím, že snižují náklady na transakce a umožňují efektivní propojení sítěmi.

Významné místo zaujímají na veletrhu další dvě témata, Data Analytics a Blockchain. Data Analytics, proces, který pomocí inteligentní analýzy dat pomáhá snížit spotřebu energie a zdrojů v průmyslu a současně zlepšovat flexibilitu, připravenost a kvalitu, je umístěn v halách Digital Factory. Samostatnou součástí veletrhu se stává Blockchain. S rostoucím využíváním umělé inteligence představují významnou výzvu právě otázky bezpečnosti a suverenity dat. Firmy mohou s daty pracovat pouze v případě, že zabezpečená data jsou k dispozici dlouhodobě a globálně. Pomocí databáze Blockchain lze ověřovat smlouvy, kontrolovat dodavatelské řetězce nebo chránit zařízení propojená v rámci internetu věcí před kyberútoky a výpadky. 

Doprovodný program veletrhu HANNOVER MESSE bude rovněž obsahovat různorodou nabídku pro prohlubování znalostí ve speciálních oblastech digitální továrny a navazování kontaktů s experty

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.