Hutní montáže mají zakázky pro papírny ve Švédsku a Česku

Redakce Redakce
— vydáno 12. října 2017

Společnost Hutní montáže začala pracovat na dvou zakázkách na papírenské technologie dohromady zhruba za 300 milionů korun. Hodnotu přibližně 60 milionů korun má kontrakt na montáž technologií k čistění spalin v papírně ve Švédsku, zhruba 250 milionů korun je hodnota kontraktu pro tuzemskou papírnu Mondi Štětí. První ze zakázek bude hotova v květnu, druhá na podzim příštího roku. ČTK to dnes sdělil mluvčí Hutních montáží Oldřich Babický.

Ve švédské papírně SCA Östrand firma pracuje na montáži elektrostatického filtru, kouřového ventilátoru a chladiče spalin včetně ocelové konstrukce budovy. "K tomu se přidává montáž nových kouřových kanálů. Celkově ostravská firma v severské zemi zkompletuje asi 1150 tun technologií a konstrukcí," uvedl Babický.

Předmětem prací ve Štětí je montáž tlakové části regeneračního kotle, interního a externího potrubí, vzduchových kanalů a kouřovodů, technologického zařízení a tří elektrostatických filtrů. Babický uvedl, že celková hmotnost montovaného zařízení je bezmála 5360 tun.

"Kontrakty pro papírny jsme podepsali s našimi dlouhodobými zahraničními partnery, kteří vnímají Hutní montáže jako stabilní značku. I proto se nám letos podaří zvýšit tržby zhruba na 1,37 miliardy korun," uvedl generální ředitel a předseda představenstva Hutních montáží Miroslav Přecechtěl. Nárůst oproti původně plánované výši tržeb 1,1 miliardy korun představuje 24 procent. V loňském roce firma vytvořila tržby 1,2 miliardy korun.

Hutní montáže jsou specializovanou firmou, která se soustřeďuje na energetické, průmyslové a dopravní stavby, vodní díla nebo montáže pro těžební průmysl. Podnik má kolem 700 zaměstnanců. Firma se letos na jaře stala součástí skupiny E-Invest podnikatele Martina Ulčáka. Do té doby patřila do strojírenského holdingu Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka. Vítkovice se ale loni dostaly do finančních potíží a prodej Hutních montáží byl jedním z kroků k jejich řešení.

Další článek: Škoda Auto bude v Boleslavi vyrábět baterie pro elektroauta, vzniknou nová místa