Jak využít nevyužité rezervy v obrábění ukázaly firmy ISCAR a Misan

2024-02-23_TOM8429

ISCAR ČR s.r.o.
— vydáno 22. března 2024

Umíte použít vybavení, které máte v dílně, abyste zvýšili produktivitu a vydělali víc peněz? Dovozce strojů Misan a výrobce a dodavatel obráběcích nástrojů ISCAR na toto téma uspořádaly seminář „Nevyužité rezervy obráběcích strojů a nástrojů“.

Showroom firmy Misan najdete v Lysé nad Labem.

Za pořádající firmy účastníky uvítal Ondřej Svoboda, jednatel firmy Misan (vpředu vpravo), a Miroslav Řehoř, generální manažer ISCAR v ČR (vpředu vlevo).

Jak plně vytěžit sílu nástrojů ISCAR, prezentoval Josef Klíma.

Soustružnické centrum se dvěma revolverovými hlavami OKUMA LU3000 s podavačem materiálu.

Hotový ukázkový výrobek z tohoto stroje, na němž proběhlo vrtání (i do kuželové plochy), frézování dutiny, soustružení a upichování.

Demonstrace tříbřítých vrtáků s výměnnými hlavicemi, včetně využití tříbřitého vrtáku s hlavicí F3P s rovným čelem, probíhaly na frézovacím centru OKUMA MB-4000H.

Ukázky obrábění probíhaly souběžně na pěti pracovištích, mezi nimi se skupinky návštěvníků semináře postupně přesouvaly.

Domů si každý odnesl praktickou příručku obsahující profesionálně připravený souhrn všech prováděných výrobních operací s podrobným popisem.

Multifunkční soustružnicko-frézovací stroj OKUMA Multus U3000 patří mezi nejkomplexnější centra v nabídce Misanu.

Na tomto obrobku ze stroje Multus proběhl celý sled operací, kde nástroje ISCAR vrtaly, soustružily a frézovaly. Na závěr proběhlo srážení všech hran složitého dílce.

Svislé pětiosé obráběcí centrum OKUMA MU-6300V nabídlo ukázky obrábění obecných ploch barelovými frézami.

Při programování obrábění tohoto typu ploch je třeba neustále zachovávat správný úhel frézy a obrobku.

Na programu bylo i dynamické obrábění duralu s rychlostmi posuvu až 6 m/min.

Na stroji Brother probíhalo obrábění tvarové plochy soudečkovou frézou. Stejně svižné pak bylo i odjehlení tvarových hran v místech, kde plochu protínala řada otvorů a kapes.

Další článek: Autonomní platforma Nova Carter je k dispozici všem konstruktérům AMR