Koh-i-noor koupil výrobce výlisků pro auta LPS Automotive

Redakce Redakce
— vydáno 16. listopadu 2017

Podle informací časopisu Forbes koupila společnost Koh-i-noor brněnského výrobce přesných výlisků pro automobilový průmysl LPS Automotive.

Koh-i-noor, jehož vlastníkem je Vlastislav Bříza, koupí brněnské firmy rozšířil svou strojírenskou divizi Machinery a LPS se přejmenovala na Koh-i-noor LPS. „Je to naše čtvrtá akvizice do Machinery,“ řekl Forbesu Bříza. Podle něj LPS přibude v divizi ke společnostem Ponas, Ronas a Formex.

Česká společnost LPS Automotive je na trhu přes 20 let a zaměřuje se na výrobu přesných technických výlisků z plastů. V současné době zaměstnává podle Forbesu zhruba 120 lidí a má tržby kolem 160 milionů korun.

Koh-i-noor holding zaměstnává 2400 lidí, má desítky výrobních závodů v ČR, Bulharsku a Rusku. Loni měl tržby 4,02 miliardy korun a jeho zisk EBITDA (před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) činil 695 milionů Kč. Součástí holdingu je celosvětově známý výrobce uměleckých, školních a kancelářských potřeb Koh-i-noor Hardtmuth. Skupinu tvoří i výroba pro zdravotnictví Gama, energetická divize Koh-i-noor Energy a zmíněná divize Koh-i-noor Machinery.

Další článek: Společnost NSK inovovala ložiska pro obráběcí stroje