Komponenty pro tradiční i moderní průmyslová odvětví

Essentra Components s.r.o.
— vydáno 8. dubna 2021

Pandemie koronaviru tvrdě zasáhla do některých dodavatelských řetězců, což mnohé firmy vede k jejich reorganizaci. Jejím smyslem je vedle zajištění stabilních dodávek také redukce administrativy související s počtem dodavatelů.

Inzerce

Postihly i vás v poslední době výpadky dodávek například z Číny? Takové situaci můžete předejít, pokud zvolíte dodavatele, který disponuje stálými skladovými zásobami a v případě potřeby dokáže bez problémů ustát i zvýšenou poptávku po svých dílech. K takovým se řadí společnost Essentra Components, o kterou se v uplynulém období mohli opřít například dodavatelé plicních ventilátorů, nemocničních lůžek nebo ochranných obličejových štítů. Díky několika výrobním závodům v Evropě a mnoha lokálním distribučním centrům dostali zákazníci zboží vždy v pravý čas. Essentra Components navíc nabízí vše pod jednou střechou, takže může svým obchodním partnerům pomoci i s požadovaným snižováním počtu dodavatelů.

Nepostradatelné komponenty

Essentra Components vyrábí každý den miliony komponentů, které pak dodává takřka do celého světa. Mnohdy se jedná o řešení tak malá, že si jich na první pohled prakticky nevšimnete. Můžete na ně narazit snad na každém kroku a často jsou naprosto nepostradatelná pro daný finální výrobek. Právě slovo „nepostradatelný“ (anglicky „essential“) společně s označením faktu, že má vše společného jmenovatele, jakýsi středobod (anglicky „central“), stálo za vznikem nové značky Essentra, do níž se kromě mnoha dalších spojily renomované, a do té doby jinak samostatné značky Moss, Richco, Mesan nebo Skiffy a stvořily tak dodavatele, u něhož najdete vše pohromadě. 

Co vše vám může dodat Essentra Components

  • Ochranné krytky a zátky, které se často na finálním výrobku ani neobjeví, ale jsou nedílnou součástí výrobních procesů. Například při výrobě osobních automobilů a jejich dílů. 
  • Elektropříslušenství, jako jsou průchodky, vývodky, vázací pásky, ferity a jiná řešení, jež najdete nejen v domácích spotřebičích, ale i v klimatizaci, osvětlení, automobilech i dalších dopravních prostředcích. Koneckonců jsou také součástí mnoha strojů, a to pravděpodobně i těch, na nichž byl například vytištěn tento magazín. Máte-li však jeho elektronickou verzi, vězte, že komponenty z Essentry najdete i v počítačích a ostatní kancelářské technice. 
  • Strojní komponenty, různá madla, ovládací prvky, panty, zámky, kolečka, nožičky, těsnění a další řešení, která najdete na strojích a zařízeních, nábytku i dopravních prostředcích kolem vás. 
  • Zátky a krytky na profily, krytky na šrouby a matice, s nimiž se můžete setkat třeba na nábytku, dopravním značení, městském mobiliáři apod. 
  • Spojovací materiál, který je hojně používán v elektrotechnice a chemickém průmyslu. Zde se však sluší zdůraznit, že se jedná o speciální plastové spojovací a upevňovací prvky, nikoliv obyčejné šrouby a matice, které najdete v železářství na každém rohu.

V Essentra Components jsou navíc bedlivě sledovány aktuální trendy v jednotlivých odvětvích. Společně se svými zákazníky tak utváří budoucnost i v oblastech, jakými je e-mobilita nebo 5G telekomunikace. Dle magazínu  Industry Week na dodávky od Essentra Components spoléhá více než 70 ze 100 největších světových výrobních firem (OEM) a desítky tisíc dalších společností. Na českém trhu za téměř šestnáct let jejího tuzemského působení získala už více než patnáct tisíc zákazníků. 

Další článek: Přístup k normám ČSN je nyní pro studenty technických oborů zdarma