Kooperativní roboty Hanwha nově na českém trhu

Firemní aktuality HCR CZECH s.r.o.
— vydáno 27. března 2020

Jihokorejský výrobce kooperativních robotů není u nás příliš znám, přestože patří mezi významné hráče v tomto oboru. V současnosti u nás nabízí tři základní modely prostřednictvím firmy HCR CZECH. Hlavními přednostmi těchto robotů je intuitivní ovládání a naprostá bezpečnost při spolupráci s člověkem.

Inzerce

„Český trh s kolaborativními roboty je vysoce saturovaný. Přesto se nám i za tak krátkou dobu, co na tomto trhu působíme, potvrdilo, že majitelé nebo manažeři průmyslových firem mají zájem seznámit se detailněji s novými a možná ne tak známými produkty. Přitom za námi stojí společnost, která je 244. největší korporací na světě, co se týká obratu a zaměstnává 120 tisíc lidí,“ říká Radek Kaňovský, CEO společnosti HCR CZECH, která je exkluzivním dodavatelem robotů Hanwha pro český a slovenský trh. 

Nejmenší robot vhodný pro jakoukoliv aplikaci  

Prvním a nejmenším zástupcem z nabízené trojice robotů je Hanwha HCR-3, který při 12 kilogramech hmotnosti disponuje užitečným zatížením až 3 kg. Díky svému komplexnímu designu složeného z šesti otočných ramen dokáže robot pracovat i ve stísněném prostoru s maximálním dosahem 630 mm, kde lidská obsluha není možná. Neomezená rotace posledního kloubu jej dělá ideálním pro snadné šroubování a kompletaci produktů.  

Robot pro farmacii nebo potravinářství

Hanwha HCR-5 je nejpopulárnější z modelů a svým dosahem je nejblíže lidskému rozsahu rukou. Robot disponuje šesti osami umožňujícími téměř jakýkoli pohyb s maximálním dosahem 915 mm. Díky horní hranici užitečného zatížení 5 kilogramů v kombinaci s certifikací CLEAN ROOM ISO 2 najde využití i ve farmakologickém či potravinářském průmyslu.

Největší svého druhu

Posledním zástupcem řady je Hanwha HCR-12, jehož zatížení je 12 kilogramů. Hlavní předností tohoto velikána je velký rádius dosahu, přesněji 1 300 mm. Stává se tak vhodným zejména na náklad, výklad či paletizaci. Vedle toho se hodí i pro montáž, leštění nebo třeba kontrolu kvality. Robotická ruka je velmi robustní, čemuž napovídá i její hmotnost 52 kg. 

Alfou a omegou je jednoduchost obsluhy

Ovládání průmyslových robotů bývá často spojováno se složitostí obsluhy a dlouhými školeními. V nejhorších případech pak musí robota přijít zkontrolovat či opravit externí pracovníci. Trojice robotů Hanwha HCR se obsluhuje přes ovládací software „Rodi“, který lze oproti průmyslovému standardu ovládat intuitivně. Umožní tak nezkušeným pracovníkům efektivní ovládání robota.

„Zásadní informací je, že tento software je kompatibilní s hlavními výrobci příslušenství na trhu. Umožňuje proto snadnou integraci uchopovačů nebo například zpracování obrazu, což je pro uživatele stěžejním prvkem,“ dodává Kaňovský.

Další článek: Přípravky pro snazší šití roušek nezištně vyrábí MCAE Systems 3D tiskem