Přípravky pro snazší šití roušek nezištně vyrábí MCAE Systems 3D tiskem

MCAE Systems, s.r.o.
— vydáno 30. března 2020

Největší distributor profesionálních 3D tiskáren v České republice MCAE Systems spolu se společností CPS Servis – sociálním podnikem zdarma tiskne přípravky pro usnadnění přišívání tkalounů k doma vyráběným rouškám na ochranu proti nemoci COVID-19.

Největší distributor profesionálních 3D tiskáren v České republice MCAE Systems spolu se společností CPS Servis – sociálním podnikem zdarma tiskne přípravky pro usnadnění přišívání tkalounů k doma vyráběným rouškám na ochranu proti nemoci COVID-19.  

Společnost CPS servis oslovila MCAE Systems s prosbou o nezištnou pomoc ostatním v době, kdy není dostatek zdravotnických pomůcek. CPS servis totiž nabídl lidem, že jim zdarma vytiskne a doručí přípravek na šití tkalounů podle návodu, který volně uveřejnili na svých stránkách. Poptávka však přesáhla nejen jejich očekávání, ale hlavně i výrobní možnosti. Finální poptávka zájemců přesáhla 10 tisíc kusů. Proto se obrátili na MCAE Systems, která disponuje větší výrobní kapacitou průmyslových 3D tiskáren.  

 sídle MCAE Systems v Kuřimi a na pobočce v Mladé Boleslavi obratem zahájili tisk. Na profesionálních 3D tiskárnách společnosti Stratasys tisknou tzv. zakladač šikmého proužku. Prvních několik set kusů už bylo dodáno zájemcům. 

Další článek: Ohrozí kvantové počítače naše citlivá data? Kdy se na to začít připravovat?