Kovosvit bude dodávat pro firmu Schottel

KOVOSVIT MAS, a.s.
— vydáno 26. března 2018

Novým zákazníkem společnosti bude německý výrobce lodí a vodních turbín Schottel, se kterým je Kovosvit před podpisem kontraktu v hodnotě desítek milionů Kč.

V Kovosvitu se letos podle plánu odlije 8 780 tun litiny. Oproti minulému roku jde o mírný nárůst. Podstatnou změnou bude zavedení druhé směny na střední formovně, což umožní nedávný nábor nových zaměstnanců. Zavedení druhé směny je nezbytné proto, aby byl Kovosvit MAS schopen uspokojit poptávku zákazníků.

O tvárnou litinu má podle obchodního ředitele Jana Kočvary zájem firma Schottel, která by se mohla stát jedním z nových zákazníků slévárny. Kromě toho zástupci Kovosvitu jednají s dalšími zákazníky, českými firmami se zahraničními vlastníky, kde se do příštích let rýsuje byznys v řádech stovek milionů.

Firma chce rovněž zdvojnásobit produkci tvárné litiny z 15 na 30 procent z celkové produkce. Výhodou tvárné litiny je vyšší marže i poptávka. Tvárná litina může nahradit ocelové odlitky, neboť vlastnostmi odpovídá oceli, je ale výrazně levnější. Proto její spotřeba neustále roste, zatímco spotřeba klasické šedé litiny spíše stagnuje.

Zhruba 20 milionů letos firma investuje do ekologičtějšího provozu slévárny. V květnu dokončí práce v lakovně za zhruba 12 milionů a za další peníze firma upraví filtr a ventilátor ve slévárně.

Slévárna podniku Kovosvit MAS Sezimovo Ústí má od února nového ředitele, stal se jím Miroslav Chmiel.

Další článek: Firma EMCO MECOF uvedla na trh nový model frézovacího centra