Kovosvit se vrací na ruský trh

KOVOSVIT MAS, a.s.
— vydáno 31. května 2018

Strojírenská společnost Kovosvit MAS tam loni utržila 80 milionů korun a letos v Rusku plánuje podobně vysoké tržby.

Na květnovém veletrhu Metalloobrabotka jednala firma s dlouhodobými partnery a měla 30 setkání s možnými zákazníky. Za úspěch považuje generální ředitel Kovosvitu Libor Kuchař podpis dokumentu o spolupráci s firmou Galika. Díky tomu má Kovosvit v Rusku již téměř deset partnerů.

"Ruský trh je pro Kovosvit dlouhodobě velmi zajímavý. Na letošní rok máme naplánované tržby 70 milionů a stroje za 61 milionů máme již nyní pod kontraktem," řekl Kuchař. V roce 2016 neměl Kovosvit v Rusku žádné tržby, loni za 80 milionů Kč, letos tam naplánoval tržby 70 milionů. "Při sestavování byznys plánu jsme byli opatrní vzhledem k politické situaci a dřívějším zkušenostem v Rusku. Předpokládáme, že se minimálně přiblížíme k 80 milionům korun," řekl ředitel.

Obnovení vazeb na Rusko považuje Kovosvit za jednu ze svých priorit. Kuchař již dříve řekl, že hlavní je pro Kovosvit český trh, kde měl loni tržby přes půl miliardy, dále Polsko, Slovensko a EU. Přes polovinu produkce Kovosvit exportuje, věří v růst v ČR. Letos se firma soustředí na expanzi na Slovensku, kde zdvojnásobila tým obchodníků.

Další článek: Česká zbrojovka měla loni rekordní čistý zisk