Kunovice připravují rozšíření svého podnikatelského inkubátoru

Redakce Redakce
— vydáno 20. ledna 2017

Kunovice na Slovácku připravují rozšíření svého podnikatelského inkubátoru, který sídlí v objektu rekonstruovaného Panského dvora. Radnice připravuje žádost o dotaci z evropských fondů. „Chceme rozšiřovat o další budovu, protože tato investice se městu opravdu vyplatila. Podnikatelský inkubátor funguje velmi dobře. Je plný, poptávka převyšuje nabídku,“ řekla ČTK starostka Ivana Majíčková (STAN).

Město chce prostory pro podnikatele rozšířit o budovu staré školy, která stojí přes cestu naproti Panskému dvoru. "Chystáme projekt a žádost o dotaci někdy na duben," uvedla Majíčková. Náklady se podle ní budou pohybovat v desítkách milionů korun. 

Rekonstrukce Panského dvora skončila v roce 2011. Oprava areálu v centru města stála 214 milionů korun, přičemž nejvíce peněz, asi 165 milionů Kč, šlo do vybudování podnikatelského inkubátoru. Založen byl zejména na podporu začínajících, malých, středních a inovačních firem a disponuje také přednáškovým sálem a prezentačními prostory. 

Podle Majíčkové je podnikatelký inkubátor obsazen 27 firmami různého zaměření, jsou tam IT specialisté, letečtí odborníci, stavební firmy i společnosti zaměřené vyloženě na vývoj. "A pořád máme v zásobě někoho, kdo by tamní prostory rád využil," dodala starostka. 

Rozšířená část podnikatelského inkubátoru by měla být zaměřena zejména na poskytování podpůrných služeb především pro letecký průmysl a příbuzné obory, které mají na Uherskohradišťsku dlouhou tradici. Záměr Kunovic podpoří také Zlínský kraj. Podle jeho mluvčí Renaty Janečkové městu poskytne dotaci 378.000 korun na zpracování projektové dokumentace.

Další článek: Výrobce desek Technistone chce zdvojnásobit prodej do USA